Перша в Європі успішна подвійна трансплантація легень пацієнту після Covid-19
28 травня італійський госпіталь Policlinico di Milano прозвітував про вдало проведену першу в Європі трансплантацію обох легень.
коронавірус covid19 sarscov2 трансплантація легені італія

Пацієнт – молодий хлопець 18-ти років, який попередньо не мав жодних супутніх патологій. 2 березня захворювання розпочалось гостро з підвищенням температури, стан невпинно погіршувався. Вже 6 березня хлопця було госпіталізовано у Ospedale San Raffaele, а 8 березня – заінтубовано. 23 березня пацієнта перевели на ЕКМО у зв’язку із надзвичайно важким перебігом і розвитком респіраторного дистрес-синдрому дорослих.

Хлопець у підсумку провів 58 днів, підключеним до апарату. 30 квітня його помістили в національну чергу на трансплантат легень. Через декілька днів у іншому регіону помирає пацієнт, легені якого є придатними для трансплантації.

Втручання було проведено 18 травня – найперше в Європі. Вже через 12 годин пацієнта від'єднали від ЕКМО, він у свідомості та вже проходить реабілітаційну фізіотерапію. Госпіталь Policlinico di Milano – один із найважливіших трансплантологічних центрів Італії, лише в минулому році тут було проведено 34 трансплантацій легень.

У закладі сподіваються, що настільки цінний досвід першопрохідців може бути корисним та застосованим у інших країнах. "Легені видалися дерев'яними, надзвичайно важкими, а в деяких ділянках повністю зруйнованими", - сказав торакальний хірург університету Stalale, Маріо Носотті. Він сказав, що операція була "дуже складною", і хлопцеві зараз знадобиться багато часу. "Тепер йому доведеться пройти тривалу реабілітацію після тих 58 днів, проведених у ліжку, інтубованим та на штучній вентиляції", - сказав Носотті.  

 

Автор ілюстрації: Михайло Сидоренко

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com