Перша в Європі успішна подвійна трансплантація легень пацієнту після Covid-19
29 травня
28 травня італійський госпіталь Policlinico di Milano прозвітував про вдало проведену першу в Європі трансплантацію обох легень.
коронавірус covid19 sarscov2 трансплантація легені італія

Пацієнт – молодий хлопець 18-ти років, який попередньо не мав жодних супутніх патологій. 2 березня захворювання розпочалось гостро з підвищенням температури, стан невпинно погіршувався. Вже 6 березня хлопця було госпіталізовано у Ospedale San Raffaele, а 8 березня – заінтубовано. 23 березня пацієнта перевели на ЕКМО у зв’язку із надзвичайно важким перебігом і розвитком респіраторного дистрес-синдрому дорослих.

Хлопець у підсумку провів 58 днів, підключеним до апарату. 30 квітня його помістили в національну чергу на трансплантат легень. Через декілька днів у іншому регіону помирає пацієнт, легені якого є придатними для трансплантації.

Втручання було проведено 18 травня – найперше в Європі. Вже через 12 годин пацієнта від'єднали від ЕКМО, він у свідомості та вже проходить реабілітаційну фізіотерапію. Госпіталь Policlinico di Milano – один із найважливіших трансплантологічних центрів Італії, лише в минулому році тут було проведено 34 трансплантацій легень.

У закладі сподіваються, що настільки цінний досвід першопрохідців може бути корисним та застосованим у інших країнах. "Легені видалися дерев'яними, надзвичайно важкими, а в деяких ділянках повністю зруйнованими", - сказав торакальний хірург університету Stalale, Маріо Носотті. Він сказав, що операція була "дуже складною", і хлопцеві зараз знадобиться багато часу. "Тепер йому доведеться пройти тривалу реабілітацію після тих 58 днів, проведених у ліжку, інтубованим та на штучній вентиляції", - сказав Носотті.  

 

Автор ілюстрації: Михайло Сидоренко

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com