Перша в Європі успішна подвійна трансплантація легень пацієнту після Covid-19
29 травня
28 травня італійський госпіталь Policlinico di Milano прозвітував про вдало проведену першу в Європі трансплантацію обох легень.
коронавірус covid19 sarscov2 трансплантація легені італія

Пацієнт – молодий хлопець 18-ти років, який попередньо не мав жодних супутніх патологій. 2 березня захворювання розпочалось гостро з підвищенням температури, стан невпинно погіршувався. Вже 6 березня хлопця було госпіталізовано у Ospedale San Raffaele, а 8 березня – заінтубовано. 23 березня пацієнта перевели на ЕКМО у зв’язку із надзвичайно важким перебігом і розвитком респіраторного дистрес-синдрому дорослих.

Хлопець у підсумку провів 58 днів, підключеним до апарату. 30 квітня його помістили в національну чергу на трансплантат легень. Через декілька днів у іншому регіону помирає пацієнт, легені якого є придатними для трансплантації.

Втручання було проведено 18 травня – найперше в Європі. Вже через 12 годин пацієнта від'єднали від ЕКМО, він у свідомості та вже проходить реабілітаційну фізіотерапію. Госпіталь Policlinico di Milano – один із найважливіших трансплантологічних центрів Італії, лише в минулому році тут було проведено 34 трансплантацій легень.

У закладі сподіваються, що настільки цінний досвід першопрохідців може бути корисним та застосованим у інших країнах. "Легені видалися дерев'яними, надзвичайно важкими, а в деяких ділянках повністю зруйнованими", - сказав торакальний хірург університету Stalale, Маріо Носотті. Він сказав, що операція була "дуже складною", і хлопцеві зараз знадобиться багато часу. "Тепер йому доведеться пройти тривалу реабілітацію після тих 58 днів, проведених у ліжку, інтубованим та на штучній вентиляції", - сказав Носотті.  

 

Автор ілюстрації: Михайло Сидоренко

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com