З 2 по 8 жовтня в одному з госпіталів Львова успішно пройшла четверта місія реконструктивних хірургів обличчя зі США у співпраці з Razom for Ukraine, INgenius та багатьма іншими партнерами.
Підготовка до місії розпочалася навесні 2024 року і тривала понад 4 місяці. Упродовж відбору пацієнтів було розглянуто близько 100 заявок, з яких відібрали 35 найскладніших пацієнтів для реконструктивних втручань. Частину відібраних пацієнтів запланували прооперувати у травні
Було успішно прооперовано 19 військових зі складними дефектами в ділянці очей, лоба, середньої зони обличчя, а також з тяжкими дефектами м’яких тканин та кісток носа, ротової порожнини.
Деяким пацієнтам були встановлені імпланти для заміщення дефектів кісткової тканини, у тому числі пацієнт-специфічні, виготовлені з титану на 3D –принтері. Усі хірургічні втручання та консультації для учасників місії були безкоштовними.
Українські хірурги, анестезіологи та медсестри працювали протягом 7 днів разом з американською командою лікарів та медсестер.
Загальними зусиллями було проведено такі операції:
- Nasal reconstruction – реконструкціяноса вільним лобним клаптем на судинній ніжці: 7
- Встановлення PSI – (пацієнт-специфічного титанового 3D-імпланту): 3
- Commisuroplasty – комісуропластика: 3
- Socket spherical implants – встановлення сферичного орбітального імпланту з пористого поліетилену (Medpor): 5
- Orbital floor/rim repair with plates – реконструкція стінок/країв орбіти імплантами з титану/пористого поліетилену: 3
- Eyelid reconstruction – реконструкція повік: 10
- Upper lid gold weight – встановлення золотої пластинки (грузика) у верхню повіку для корекції лагофтальму: 2
- Midface lift – підтяжка середньої зони обличч: 3
Також було проведено ревізії рубців, кантопластики, формування склепінь ока, евісцерації, встановлення очних протезів, реконструкцію губи, краніопластику, ліпофілінг тканин щоки, тощо.
Окремо варто наголосити, наскільки важливим було навчання українських спеціалістів під час місії. Адже завдання, яке стоїть перед американськими колегами – не лише допомогти тяжкопораненим бійцям, але й передати свій досвід українським лікарям. Завдяки цьому отримані навички залишатимуться корисними для лікування інших складних пацієнтів навіть після завершення місії.
Слід зазаначити, що усі прооперовані пацієнти після місії залишатимуться під наглядом українських лікарів, які звітуватимуть про їх стан американським колегам, що дасть змогу оптимізувати процес одужання.
Деяким пацієнтам будуть проведені подальші етапи хірургічного втручання та, за необхідності, вони матимуть змогу звернутися за допомогою до американських лікарів під час наступних місій.
Перший тиждень жовтня був дуже продуктивним для команди місії та результативним для наших пацієнтів.
Тож, команда INgenius висловлює щиру подяку усім, завдяки кому ця подія стала можливою.
Ми дякуємо:
Команді лікарів-хірургів та медсестер зі США:
Parag Gandhi — MD, Ophthalmology & Oculofacial Plastic Surgery, Baltimore.
Ryan Daniel Winters — MD, Facial plastic and reconstructive surgeon, Australia, Newcastle.
John Frodel — MD, Facial Plastic Surgery, Otolaryngology, Guthrie.
Augustine Moscatello — MD, Professor, Chairman at the Department of Otorhinolaryngology—Head and Neck Surgery, New York Medical College.
Ivanka Nebor — MD, resident in Otolaryngology-Head and Neck surgery, Westchester Medical Center.
Yurij Tsuvanyk — Nurse
Jamie (Harold) Orange — Surgical tech
За неоціненний вклад у здоров’я наших військовослужбовців та навчання українських лікарів.
Команді українських лікарів:
Пластичному хірургу Віталію Панченко – за його сприяння у проведенні місії, організацію прийому пацієнтів у його відділенні та проведення операцій на базі його лікарні.
А також окрема подяка висококваліфікованій та організованій команді хірургів, анестезіологів, інтернів, медсестер та молодшого медичного персоналу лікарні, які завжди були напоготові, чітко, професійно та злагоджено виконували свою роботу.
Дякуємо членам команди INgenius: Іванці Небор, Кирилу Чугаю, Єлизаветі Баран, Анні Товкес, Ігорю Солов'ю, Дарині Черненко — за організацію відбору пацієнтів та роботу місії на високому рівні.
Компанії Materialise – за виготовлення 3D-імплантів для наших захисників, а також волонтерам компанії – Анастасії Кричун, Ользі Горняк та Катерині Степурі – за допомогу в підготовці моделей та їх якісну візуалізацію на операціях.
Організації Razom for Ukraine – за величезну роботу задля комфортного перебування в Україні наших колег зі США, матеріальну підтримку, надання витратних матеріалів для проведення операцій та усебічний супровід. Особлива подяка Лілеї Джалюк, Юлії Шамі, Наталії Куць та Наталії Савці.
Дякуємо нашим партнерським організаціям: FIGS, Cherokee Ukraine (Medgroup), ”Мікрохірургія ока Василя Шевчика”.
А також дякуємо Василю Сализі за чудовий фоторепортаж!
До зустрічі на наступних місіях!
- 215