Face to Face — Facial reconstructive surgery mission. Друга місія американських пластичних хірургів обличчя

Face to Face - проєкт медичних місій створений у співпраці з American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS), організаціями Razom for Ukraine та INgenius. Головними спонсорами проєкту є також американський фонд Healing the Childrens та компанія Materialise.

З 22 по 29 квітня в одному зі шпиталів Львова пройшла місія американських реконструктивних хірургів обличчя «Face to Face». Дев’ятеро лікарів та вісім медсестер із США разом з українськими колегами проводили безоплатні реконструктивні та пластичні операції військовим, які отримали поранення обличчя та шиї на передовій під час війни росії проти України.

Велика подяка за роботу команді 

Хірургів: Drs Manoj Abraham, John Frodel, Augustine Moscatello, Gregoriy Mashkevich, Bruce Moskowitz, Ryan Winters, Boris Chernobilski, and Ivanka Nebor.

Медсестер: Susan Ketigian, Teresa O'Malley, Lindsey Norrito, Kirsten Kringle, Joanne Heil, Iryna Frankiv, Yuriy Tsuvanyk, and Mariana Varchuk

Адміністратори:
Aly Owens and Lisa Kadin

"Drs Winters, Mashkevich, Rudomanenko, Chernobilsky, Moscatello, Panchenko, Abraham and Nebor"Drs Winters, Mashkevich, Rudomanenko, Chernobilsky, Moscatello, Panchenko, Abraham and Nebor

Місія тривала 7 днів. За 5 операційних днів було проведено 26 реконструктивних операцій, п’ять з яких унікальні — трансплантації кісток з ніг та рук для реконструкції щелепи та носа.

Серед проведених оперативних втручань були:

  • 5 операцій з використанням лоскута на судинній ніжці для реконструкції нижньої, верхньої щелепи та дефекту середньої частини обличчя
  • 11 операцій з постановкою титанових  3D імплантів для відновлення структури обличчя (Materialise)
  • 5 складних реконструкцій носа
  • 1 операцію по відновленню лицевого нерва

 

Drs Rudomanenko, Mashkevich, Chernobilsky, Moscatello and Nebor are performing flap harvesting from the leg for mandibular reconstruction

Dr Ryan Winters (USA) and Vitaliy Panchenko (Ukraine)

Підготовка до місії зайняла 3 місяці. Ми отримали понад 100 заявок, але змогли обрати лише 30. Після проведених консультацій 26 пацієнтам були проведені операції. Серед них було 5 пацієнтів з попередньої місії, яка пройшла у вересні 2022 року. Американська та українська команди працювали пліч-о-пліч. 

Ми дякуємо українському пластичному хірургу Віталію Панченко за його працю та сміливість прийняти таку місію у своєму відділенні. Він разом з хірургами Миколою Синюком, Тетяною Рудоманенко, Юрієм Гербішем та українськими анестезіологами і медсестрами зробили цю місію можливою та успішною. Окрема подяка Григорію Прохоренко та Володимиру Книгиницькому.

Ukrainian team - Drs Syniuk, Knygynitsky, Prokhorenko and Panchenko

Drs Mashkevich and Nebor during patients consultation

First day - Patients consultation

Щодня хірурги оперували, в середньому, по 15 годин. Загальна вартість всіх операцій склала б у США близька $1 000 000. Команда привезла з собою медичні розхідники, хірургічні нитки, інструменти та обладнання на загальну суму близько $100 000.

The microvascular instruments set was presented to Ukrainian plastic surgeon Dr. Vitaliy Panchenko by American team (Dr Mashkevich, Dr Panchenko, Susan Ketigian and Dr Abraham)

Завдяки компанії Materialise для пацієнтів були змодельовані та надруковані титанові 3D імпланти для реконструкції кісток обличчя. Дані технології та їх виготовлення є доволі дороговартісними у світі. Спеціалісти з компанії Materialise безкоштовно проводять моделювання та друк для українських пацієнтів. Волонтери присутні на кожній операції і допомагають хірургам з візуалізацією для кожного випадку.

Specialists from Materialise - Anastasia Krychun, Oleksandr Kanivets, Olha Horniak

Однією з основних цілей проєкту Face to Face є навчання українських хірургів. В перший день місії було проведено майстер-клас по накладанню судинних анастомозів під мікроскопом під керівництвом американських хірургів. Також проведено тренінг по базовій пластиці з реконструкції рубців.

За підтримки порталу Karl Storz Україна та компанії Bionorica було проведено пряму трансляцію трьох операційних днів, в якій взяли участь понад 500 українських отоларингологів, верхньощелепних хірургів, пластичних хірургів та офтальмологів. Операційні втручання коментували українські спеціалісти – проф Копчак А.В., Білоцерківський І.В., Чепурний Ю.В., Омерова Л.М. та Ющенко В.М.

Dr John Frodel and Razom for Ukraine team administrator Aly Owens

Діяльність проєкту місій Face to Face була відмічена Львівською обласною військовою адміністрацією, яка вручила подяки за волонтерську службу та допомогу українцям кожному члену команди. Також з командою зустрівся мер Львова Андрій Садовий та подякував за підтримку та проведену роботу.

Face to Face team was awarded by Lviv Regional State Administration for their efforts and met with Mayor of Lviv - Andriy Sadovyi

Наш проєкт направлений на допомогу військовим та постраждалим від війни українцям, які отримали травму голови та шиї. Цей проєкт про возз'єднання небайдужих людей для допомоги іншим. Ми вже плануємо нашу третю місію. І дякуємо кожному партнеру та волонтеру, який робить цей проєкт реальністю!

Велика подяка Юлії Шамі (Razom), Ірині Гудимі (Razom), Ігору Курилі (INgenius), Ігору Соловʼю (INgenius) та Олександру Закорченому (Materialise) за вагомий внесок в реалізації місії.

Перша місія Face to Face пройшла у вересні 2022 року в Івано-Франківську, де команда провела 31 операцію для військових та цивільних, які постраждали під час російсько-української війни з пораненнями обличчя та шиї. Деталі тут.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Sa Va (Василь Салига)