Коронавірус: чи правильно вчинили шведи?
На відміну від більшості країн світу, Швеція обрала «м’яку» модель для боротьби з коронавірусом і не запроваджувала карантину. Шведська стратегія мала бути прикладом для інших країн, але дані по захворюваності і смертності неоднозначні.
Коронавірус: чи правильно вчинили шведи?

На відміну від більшості країн світу, Швеція обрала «м’яку» модель для боротьби з коронавірусом і не запроваджувала карантину. Керівництво держави покладається на своїх громадян та їхню готовність до самоізоляції та дистанціювання. Згідно опитувань компанії Novus 9 з 10 шведів дотримуються дистанції в громадських місцях.

Шведська стратегія мала бути прикладом для інших країн, але дані по захворюваності і смертності неоднозначні.

В країні, яка нараховує 10,3 млн громадян, станом на 14 травня квітня було зафіксовано 28, 582 тисячі випадків захворювання на коронавірус та 3,529 летальних випадків, що набагато вище ніж у сусідніх країнах. На противагу цьому, у сусідній Данії зафіксовано 10,791 хворих та 537 смертей на 5,8 млн населення, в Норвегії 780 хворих та 207 летальних випадків на 5,4 млн населення.

За даними станом на 7 травня Швеція має вищий рівень смертності, ніж в Сполучених Штатах Америки. Зараз смертність в країні становить 297,16 на кожні 1 млн громадян, тоді як в США - 226,33 летальних випадків на 1 млн населення.

Підхід Швеції почали критикувати 2300 науковців, які написали лист до уряду з метою переглянути обмежувальні заходи в країні. Зокрема, після заяви Центру громадського здоров’я про те, що третина населення Стокгольму буде інфікована до початку травня. Пізніше прогноз було змінено на 26%, оскільки під час першого підрахунку було зроблено помилку. Екс-головний співробітник Європейського центру по запобіганню та контролю захворювань прогнозував, що хворих на COVID-19 до кінця квітня буде щонайменше 50%. Станом на 14 травня у Стокгольмі зафіксовано 9204 підтверджених випадків захворювання (населення міста - 974 073 громадян).

Шведське агентство охорони здоров’я вважає, що ще надто рано говорити про те, який вплив матимуть на колективний імунітет люди, які хворіють безсимптомною формою захворювання. «Ми ще не так багато знаємо про імунітет, але ми зможемо дізнатися більше завдяки тестуванню людей на антитіла до SARS-CoV-2», - говорить Андерс Валленштайн, заступник державного епідеміолога Швеції.

Авторка ілюстрації: Валерія Пінчук

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com