Дексаметазон — перший рятівний препарат проти коронавірусу
Недорогий і доступний препарат може допомогти врятувати життя пацієнтів, які важко хворі на COVID-19.
ковід19 лікування гормонотерапія

Експерти Великобританії вважають, що лікування стероїдним препаратом дексаметазоном у низьких дозах є головним проривом у боротьбі зі смертельним вірусом.

Препарат є частиною найбільшого у світі тестування чинних методів лікування проти коронавірусу.

Це знизило ризик смертності на третину для пацієнтів на ШВЛ. Для тих, хто перебуває на кисні – на п'яту частину.

Якби препарат використовувався для лікування пацієнтів у Великобританії з початку пандемії, можна було б врятувати до 5000 життів, вважають дослідники.

І це може принести величезну користь у бідних країнах з великою кількістю пацієнтів Covid-19.

Близько 19 з 20 пацієнтів з коронавірусом одужують, не потрапляючи до лікарні. З-поміж тих, хто потрапляє до лікарні, більшість також одужує, але для деяких може знадобитися киснева або механічна вентиляція. Це пацієнти з високим рівнем ризику, яким дексаметазон допоміг.

Препарат вже застосовується для зменшення запалення при низці інших станів, і, здається, він може зменшити надмірну запальну реакцію організму, що називається цитокіновим штормом.

У ході випробування під керівництвом команди з Оксфордського університету близько 2000 пацієнтів лікарні отримували дексаметазон та група порівняння, яка складала 4000 пацієнтів, що не отримувала препарат.

Для пацієнтів, які знаходяться на ШВЛ це зменшило смертність з 40% до 28%. Для пацієнтів, які потребували додаткового кисню смертність знизилась з 25% до 20%.

Головний дослідник професор Пітер Хорбі сказав: "Це єдиний на сьогодні препарат, який показав зменшення смертності. Це великий прорив".

Провідний науковий співробітник професор Мартін Лендрей говорить, що результати дозволяють врятувати одного з восьми пацієнтів, які перебували на ШВЛ. Серед пацієнтів, які отримують кисень, можна врятувати одне життя на кожні 20-25, хто отримував препарат.

"Існує чітка, зрозуміла користь. Лікування дексаметазоном триває до 10 днів, і це коштує близько 5 фунтів на одного пацієнта. Тож по суті це коштує 35 фунтів, щоб врятувати життя. Це препарат, який доступний у всьому світі".

Дексаметазон вводять внутрішньовенно у відділенні інтенсивної терапії та у формі таблеток для менш важкохворих пацієнтів. Поки єдиним іншим препаратом, у якого виявили користь для пацієнтів з COVID-19, є ремдезівір, противірусний препарат, що скорочує час одужання для людей, які хворіли на коронавірус.

Ремдезивір зменшив тривалість симптомів з 15 днів до 11, але докази були недостатньо сильними, щоб показати те, чи знижував він смертність. На відміну від дексаметазону, ремдезивір — це новий препарат з обмеженим використанням, ціна на який ще не була оголошена.

Статтю підготував Dmitriy Korniienko

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com