Чому коронавірус уражає чоловіків більше: таємниця в статевих гормонах
Чому чоловіча стать стала фактором ризику COVID-19? Який взаємозв’язок між андрогенами і SARS-Cov-2 та яка терапія може стати ефективною в лікуванні COVID-19?
Чому коронавірус уражає чоловіків більше: таємниця в статевих гормонах

У перших публікаціях, що стосувалися захворюваності на коронавірус, 75% госпіталізованих пацієнтів становили чоловіки. Дані з усього світу свідчать про те, що чоловіча стать є фактором ризику тяжких форм COVID-19 та більшої смертності. Зараз вчені, які займаються дослідженням вірусу, заявили, що андрогени підвищують здатність SARS-Cov-2 проникати в клітини.

Значна кількість чоловіків, які хворіють на рак простати та попередні дослідження в Іспанії(більший відсоток хворих чоловіків з облисінням) свідчать про роль андрогенів в патогенезі COVID-19. Дослідники вже планують перевірити ефективність препаратів, що блокують дію чоловічих гормонів для лікування COVID-19.

В Ломбардії, Італія 82% пацієнтів, які потрапили в відділення реанімації були чоловіки. Рівень чоловічої смертності у Нью-Йорку на 5700 осіб вищий, ніж жіночої. 

Дослідження Маркуса Гофмана з German Primate Center показало, що зараження SARS-CoV-2, здійснюється через мембранний фермент TMPRSS2. Фермент розщеплює шип-білок на поверхні коронавірусу, що дозволяє вірусу зливатися з мембраною клітини-господаря і потрапляти всередину.

Дослідники раку передміхурової залози вже знайомі з ферментом, тому що приблизно у половини всіх видів раку простати наявна мутація TMPRSS2, цей фермент реагує з онкогеном, який запускає ріст ракових клітин. У простаті TMPRSS2 виробляється, коли чоловічі гормони зв’язуються з рецептором андрогену.

Дослідники не встановили, що андрогени контролюють TMPRSS2 в легенях для інфікування SARS-CoV-2, як це відбувається в простаті. Результати досліджень тканин легень мишей та людей були суперечливими. До публікації результатів дослідження в журналі Cell, Андреа Алімонті, завідувача молекулярної онкології Università della Svizzera italiana, в якому була показана чітка закономірність між частотою інфікування COVID-19 та андрогенною депривацією (терапія, що знижує рівень тестостерону). Серед чоловіків на АДТ також спостерігалась менша частота потрапляння в стаціонар та смертності.

Ще одне ретроспективне дослідження, підтверджує дані наведені вище. З 58 пацієнтів з раком простати, 22 чоловіки, які приймали АДТ, рідше потребували госпіталізації та ШВЛ. У двох невеликих дослідженнях також повідомляється, що серед госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 переважають чоловіки з облисінням (71% та 79%).

На основі цих досліджень Меттью Реттіг, онколог, який керує дослідженням раку передміхурової залози в Лос-Анджелесі, розпочав подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження дегареліксу (препарат, що пригнічує андрогени), у двохста ветеранів, які хворіють на COVID-19. Подібні дослідження також проводяться з іншими препаратами, що інгібують чоловічі статеві гормони.

Потенціал цих досліджень досить великий, але поки зарано стверджувати про ефективність такого лікування COVID-19.

Автор ілюстрації: Валерія Пінчук

#чоловіки#коронавірус
facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com
Діти легше переносять COVID-19
Нове дослідження припускає, що діти легше переносять коронавірусну інфекцію порівняно із дорослими