Лікуємо віруси по-українськи
20 липня
Противірусний препарат широкого спектру дії чи черговий фуфломіцин?
Лікуємо віруси по-українськи

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України заявило про випробування чотирьох вітчизняних лікарських засобів для лікування COVID-19. Серед ймовірних претендентів на лікування коронавірусу виявились препарати з сумнівною доказовою базою: «Амізон», «Аміксин», «Біовен» та «Корвітин». 

«Амізон» – це, згідно з інформацією, вказаною на сайті виробника, противірсуний препарат прямої дії. Дослідження «Амізону» проводились лише in vitro та на 32 тхорах, а їх спонсором виступив сам виробник. Та навіть в цих дослідженнях препарат програє вже існуючому озельтамівіру. Детальніше про «Амізон» читайте в нашій статті за посиланням.

На сайті виробника «Аміксин ІС» представлений як імуномодулюючий та противірусний препарат, який стимулює вироблення інтерферонів, відновлює співвідношення Т-суперсорів та Т-хелперів та ще виконує багато космічних функцій.

Діюча речовина препарату – тилорон, який розроблений більше 40 років тому. Тилорон був винайдений в США, але ніколи не проходив перевірку безпечності та ефективності ICH (Міжнародна рада з гармонізації технічних вимог до фармацевтичних препаратів для людського використання) та FDA (Управління продовольства і медикаментів США), тому в США препарат не зареєстрований. Використовується препарат тільки в країнах пострадянського простору під торговими назвами «Аміксин» та «Лавомакс», і саме в цих країнах він чомусь ефективний в боротьбі з вірусами. 

В дослідженнях на мишах препарат показав себе як індуктор інтерферону. Хоча наявні дослідження, які вказують, що імуностимулююча дія тилорону не корелює з противірусним захистом. Під час перших випробувань препарату на людях не вдалося виявити підвищення продукції інтерферону. Тому постало питання про те, чи можуть індуктори інтерферону однаково працювати на мишах і на людях. Подальші дослідження цього препарату в США було зупинено.

Згідно з дослідженням, опублікованим в PubMed, препарат не показав своєї ефективності та безпечності в дослідах на людях. Тилорон є ефективним для мишей, але не для людей – мабуть через те, що імунна система людини не пристосована до тривалого екзогенного стимулювання вироблення інтерферону.

Препарат офіційно зареєстрований тільки в 11 країнах і вже показав відсутність клінічного ефекту в дослідженнях на людях. Тому постає питання в доцільності проведення клінічних досліджень «Аміксину» для лікування COVID-19 в Україні.

Автор ілюстрації: Михайло Сидоренко

facebook коментарі