Лікуємо віруси по-українськи
Противірусний препарат широкого спектру дії чи черговий фуфломіцин?
Лікуємо віруси по-українськи

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я України заявило про випробування чотирьох вітчизняних лікарських засобів для лікування COVID-19. Серед ймовірних претендентів на лікування коронавірусу виявились препарати з сумнівною доказовою базою: «Амізон», «Аміксин», «Біовен» та «Корвітин». 

«Амізон» – це, згідно з інформацією, вказаною на сайті виробника, противірсуний препарат прямої дії. Дослідження «Амізону» проводились лише in vitro та на 32 тхорах, а їх спонсором виступив сам виробник. Та навіть в цих дослідженнях препарат програє вже існуючому озельтамівіру. Детальніше про «Амізон» читайте в нашій статті за посиланням.

На сайті виробника «Аміксин ІС» представлений як імуномодулюючий та противірусний препарат, який стимулює вироблення інтерферонів, відновлює співвідношення Т-суперсорів та Т-хелперів та ще виконує багато космічних функцій.

Діюча речовина препарату – тилорон, який розроблений більше 40 років тому. Тилорон був винайдений в США, але ніколи не проходив перевірку безпечності та ефективності ICH (Міжнародна рада з гармонізації технічних вимог до фармацевтичних препаратів для людського використання) та FDA (Управління продовольства і медикаментів США), тому в США препарат не зареєстрований. Використовується препарат тільки в країнах пострадянського простору під торговими назвами «Аміксин» та «Лавомакс», і саме в цих країнах він чомусь ефективний в боротьбі з вірусами. 

В дослідженнях на мишах препарат показав себе як індуктор інтерферону. Хоча наявні дослідження, які вказують, що імуностимулююча дія тилорону не корелює з противірусним захистом. Під час перших випробувань препарату на людях не вдалося виявити підвищення продукції інтерферону. Тому постало питання про те, чи можуть індуктори інтерферону однаково працювати на мишах і на людях. Подальші дослідження цього препарату в США було зупинено.

Згідно з дослідженням, опублікованим в PubMed, препарат не показав своєї ефективності та безпечності в дослідах на людях. Тилорон є ефективним для мишей, але не для людей – мабуть через те, що імунна система людини не пристосована до тривалого екзогенного стимулювання вироблення інтерферону.

Препарат офіційно зареєстрований тільки в 11 країнах і вже показав відсутність клінічного ефекту в дослідженнях на людях. Тому постає питання в доцільності проведення клінічних досліджень «Аміксину» для лікування COVID-19 в Україні.

Автор ілюстрації: Михайло Сидоренко

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com