Повноцінна терапія ВІЛ у ін'єкційній формі. І лише раз на місяць.
09 February
Високоактивна антиретровірусна терапія вимагає щоденного приймання таблетованих форм препаратів, що не може не відзначатися на регулярності та, як наслідок, ефективності терапії загалом. Одне з рішень цієї проблеми — це ін'єкційні форми препаратів. FDA нещодавно затвердили використання ін'єкційного препарату "Кабенува". Що це за препарат і яка його ефективність?
терапія віл сніду

FDA затверджує препарат під назвою Кабенува, що є комбінацією каботегравіру та рілпівірину в формі ін'єкцій. Даний препарат призначений для дорослих, які інфіковані ВІЛ-1.

Раніше ми писали про іншу превентивну терапію ВІЛу. 

Цей препарат є першим повноцінним ін'єкційним варіантом антиретровірусної терапії. "Кабенува" замінить терапію для вірологічно супресованих пацієнтів зі стабільним терапевтичним режимом або для пацієнтів із підозрою на резистентність до каботегравіру або рілпівірину. Важливо, щоб в анамнезі пацієнтів не було випадків попереднього неефективного лікування.

"Наразі терапевтичні опції для інфікованих ВІЛ включають щоденне приймання таблетованих препаратів," — стверджує Джон Фарлі, директор офісу  інфекційних хвороб у FDA. — Дозвіл на застосування даного препарату дасть пацієнтам можливість перейти на одноразові ін'єкції щомісяця замість щоденних таблеток".

Окрім ін'єкційної форми, FDA затвердили також каботегравір у таблетованій. Його слід почати приймати щонайменше за місяць до переходу на повністю ін'єкційну терапію для того, щоб упевнитися, що пацієнт нормально переносить даний препарат.

Ефективність та безпечність "Кабенува" була продемонстрована у двох рандомізованих контрольованих клінічних дослідженнях, що включали 1182 ВІЛ-інфікованих пацієнти, рівні РНК ВІЛ-1 у яких були нижче 50 копій/мл перед початком терапії.

"В обох клінічних дослідженнях пацієнти продемонстрували вірусну супресію та відсутність клінічно значущих змін у кількості CD4+ клітин у порівнянні з початковим рівнем," — говорять у FDA.

Найбільш поширеними побічними ефектами були лихоманка, втома, головний біль, біль у м'язах, нудота, реакції у місці ін'єкції, висипання. "Кабенува" не слід використовувати пацієнтам з історією реакції гіперчутливості до каботегравіру або для вірологічно не супресованих пацієнтів (кількість копій РНК ВІЛ-1 більше 50 копій/мл).

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com