Повноцінна терапія ВІЛ у ін'єкційній формі. І лише раз на місяць.
09 February
Високоактивна антиретровірусна терапія вимагає щоденного приймання таблетованих форм препаратів, що не може не відзначатися на регулярності та, як наслідок, ефективності терапії загалом. Одне з рішень цієї проблеми — це ін'єкційні форми препаратів. FDA нещодавно затвердили використання ін'єкційного препарату "Кабенува". Що це за препарат і яка його ефективність?
терапія віл сніду

FDA затверджує препарат під назвою Кабенува, що є комбінацією каботегравіру та рілпівірину в формі ін'єкцій. Даний препарат призначений для дорослих, які інфіковані ВІЛ-1.

Раніше ми писали про іншу превентивну терапію ВІЛу. 

Цей препарат є першим повноцінним ін'єкційним варіантом антиретровірусної терапії. "Кабенува" замінить терапію для вірологічно супресованих пацієнтів зі стабільним терапевтичним режимом або для пацієнтів із підозрою на резистентність до каботегравіру або рілпівірину. Важливо, щоб в анамнезі пацієнтів не було випадків попереднього неефективного лікування.

"Наразі терапевтичні опції для інфікованих ВІЛ включають щоденне приймання таблетованих препаратів," — стверджує Джон Фарлі, директор офісу  інфекційних хвороб у FDA. — Дозвіл на застосування даного препарату дасть пацієнтам можливість перейти на одноразові ін'єкції щомісяця замість щоденних таблеток".

Окрім ін'єкційної форми, FDA затвердили також каботегравір у таблетованій. Його слід почати приймати щонайменше за місяць до переходу на повністю ін'єкційну терапію для того, щоб упевнитися, що пацієнт нормально переносить даний препарат.

Ефективність та безпечність "Кабенува" була продемонстрована у двох рандомізованих контрольованих клінічних дослідженнях, що включали 1182 ВІЛ-інфікованих пацієнти, рівні РНК ВІЛ-1 у яких були нижче 50 копій/мл перед початком терапії.

"В обох клінічних дослідженнях пацієнти продемонстрували вірусну супресію та відсутність клінічно значущих змін у кількості CD4+ клітин у порівнянні з початковим рівнем," — говорять у FDA.

Найбільш поширеними побічними ефектами були лихоманка, втома, головний біль, біль у м'язах, нудота, реакції у місці ін'єкції, висипання. "Кабенува" не слід використовувати пацієнтам з історією реакції гіперчутливості до каботегравіру або для вірологічно не супресованих пацієнтів (кількість копій РНК ВІЛ-1 більше 50 копій/мл).

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com