Жінок краще оперують жінки, а чоловіків — чоловіки?
12 січня
Чи існує взаємозв'язок між статтю пацієнта та хірурга і на що він може впливати, дізнайтесь у статті.
жінки хірурги чоловіки хірурги

Оскільки жінки вже отримали доступ в операційну в якості оперуючих хірургів і це у багатьох країнах вважається (і має вважатись нормою), стало можливим проведення досліджень, присвячених взаємодії статі пацієнтів і хірургів обох статей. Цікавими є результати роботи, нещодавно опублікованої в JAMA Surgery, де вивчалась кореляція між статтю хірурга і пацієнта та результатами хірургічного втручання.

На думку вчених, стать оперуючого лікаря пов’язана з різними післяопераційними результатами, хоча механізм залишається неясним. Узгодження статі хірургів і пацієнтів може бути потенційним механізмом покращення наслідків лікування та перебігу післяопераційного періоду.

У цьому популяційному ретроспективному когортному дослідженні були проаналізовані дорослі пацієнти віком 18 років і старше, які проходили одну з 21 поширеної планової або невідкладної хірургічної процедури в Онтаріо, Канада, з 2007 по 2019 рік.

Серед 1 320 108 пацієнтів, прооперованих 2937 хірургами, 602 560 пацієнтів були з лікарем однієї статі (чоловік-хірург із пацієнтом-чоловіком, 509 634 особи; жінка-хірург із пацієнткою, 92 926 осіб), тоді як у 717 548 випадках пацієнт і лікар були різної статі. Всього 189 390 пацієнтів (14,9%) мали 1 або більше несприятливих післяопераційних наслідків (смерть, повторна госпіталізація або ускладнення протягом 30 днів після операції). Дані аналізу, проведеного у підгрупах «пацієнт-лікар», свідчать, що гірші результати були зареєстровані більшою мірою у випадках, коли жінок оперували чоловіки-хірурги (в порівнянні з випадками, коли жінок оперували жінки). Навпаки, у випадку з хірургинями і пацієнтами чоловічої статі така кореляція не була встановлена. Вчені наполягають на подальшому вивченні даного феномену для з’ясування механізму та можливих способів його корекції.

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com