Мікробіом кишківника та поведінка дітей
Дисбаланс мікробіому кишківника дітей може впливати на їх емоційний стан, поведінку, і навіть розвиток психічних захворювань.
Мікробіом дітей

Команда дослідників з Орегонського державного університету (OSU) мала на меті визначити вплив мікробіома кишечника на поведінку дітей, а також роль, яку батьки відіграють у здоров'ї кишечника своїх дітей.

Мікробіом дітей
TheHealthy Mummy


Результати дослідження, опубліковані в журналі mBio, показують, що діти з певними поведінковими проблемами мали мікробний статус відмінний від інших дітей. Крім того, стрес, пережитий батьками, і якість відносин між батьками та дитиною вплинули на значні зміни в мікробіомі кишечника.

«Дитинство - це формаційний період поведінкового та біологічного розвитку, який може бути модифікований в кращу чи гіршу сторону, вихователями та середовищем, в якому діти перебувають. На динаміку розвитку дітей впливають їхні власні гени та фактори навколишнього середовища, а також співтовариство мікробів, що живуть у їхніх тілах, та оточують їх», - сказав Том Шарптон, дослідник мікробіології та статистики ОSU.

Попередні дослідження показали зв’язок між бактеріями кишечника та мозком. Крім допомоги травленню, бактерії кишечника виділяють також хімічні речовини, що регулюють настрій, включаючи дофамін, серотонін та гамма-аміномасляну кислоту або ГАМК. Отже, існує зв'язок між різноманітними мікробіомами кишечника та здоров'ям.

Попередні статті досліджень також вказували на те, що зміни чи порушення в бактеріях кишечника пов’язані з депресією, тривожністю та навіть гіперактивністю і аутизмом.

#педіатрія#мікробіом#кишківник
facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовують на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com