Вплив коронавірусу на мозок
Інсульт, марення, тривога, розгубленість, виснаження... Якщо ви вважаєте, що Covid-19 це лише респіраторне захворювання, подумайте ще раз.
мозок інсульт коронавірус тромбоз мозкових артерій

 Поступово стає все більш зрозумілим, що коронавірус може викликати величезний спектр неврологічних порушень. Пол Мілрей, 64-річний директор комунікацій у Кембриджському університеті, переніс два масивні інсульти,викликані коронавірусною інфекцією, але це не відобразилось на його працездатності і здатності до усного мовлення.

Обидва інсульти відбулись внаслідок тромбозу. Під час другого тести показали, що у нього вражаюче високий рівень D-димеру, маркеру тромбозу. У нормі він менше 300, а при інсульті може піднятися до 1000. Рівень D-димеру в Пола був понад 80 000.

Його одужання було одним із найбільш вражаючих у Національній лікарні з неврології та нейрохірургії (NHNN) у Лондоні. Пол каже, що тепер не може читати так само швидко, як і раніше, і іноді забуває, але це навряд чи дивно, враховуючи ділянки пошкодження його мозку. Також вразило його фізичне одужання, що лікарі пов'язують з його попереднім дуже високим рівнем фізичної підготовки.

У дослідженні, опублікованому в Lancet Psychiatry, було виявлено церебральні ускладнення у 125 тяжкохворих на COVID у лікарнях Великобританії. Майже половина перенесла інсульт через тромбоз мозкових судин, а інші мали запальні ураження мозку, психози або симптоми, що нагадують деменцію.  Один із авторів, Том Соломон, вважає, що ураження мозку настає не лише внаслідок кисневого голодування, але і через підвищену схильність до тромбоутворення та надмірну системну запальну відповідь.

Канадський невролог, професор Адріан Оуен, запустив глобальне онлайн-дослідження про те, як вірус впливає на когнітивні функції.

 

Авторка ілюстрації: Валерія Пінчук

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com