Медитація, доказово
Медитація – одна з найдавніших практих, спрямованих на саморозвиток і контроль психічного стану людини. Поряд з езотеричними теоріями, існує велика кількість наукових досліджень, що пояснюють важливість і корисність цього інтроспективного процесу.
Медитація

У нейронауковому журналі Brain Research Bulletin було опубліковано 8-ми тижневе дослідження, в якому було виявлено збільшення альфа-хвиль в головному мозку людей, що практикували медитацію.

asia dmc

Нагадаємо, що в період неспання в нашому мозку превалюють бета-хвилі, що виникають під час розумового навантаження, багатозадачності, появи нових подразників. При довгому перебуванні в цьому стані ймовірний розвиток стресових розладів та підвищення тривожності. Альфа-хвилі притаманні таким станам, як спокій, зосередженість та творчость, що відповідно зменшує рівень стресу і пов’язані з ним соматоневрологічні прояви.


В іншому великому дослідженні були виявлені структурні зміни мозку протягом 40-денної практики медитації. Зміни були виявлені у передклині (precuneus), що знаходиться в тім’яній долі головного мозку. Спостерігається позитивна кореляція з кількістю сірої речовини в цій ділянці і відчуттям людиною щастя. Відповідно зі стоншенням цієї ділянки у людини з‘являються прояви депресії.


Підсумовуючи, практика медитації може допомогти людині зменшити рівень стресу у повсякденному житті і тим самим знизити ризики прояву психосоматичних розладів.
 

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com