Нові докази поширення Covid-19 за допомогою літаків
29 березня
В даний час в світі зареєстровано майже 128 мільйонів випадків захворювання і більше 2,79 мільйона випадків смерті. У Новій Зеландії спостерігається один з найнижчих показників захворюваності в світі: близько 2482 випадків і 26 смертей.
перельоти і ковід

У новому дослідженні журналу Центрів по контролю і профілактиці захворювань (CDC) "Emerging Infectious Diseases" був проаналізований випадок передачі під час польоту коронавірусу гострого респіраторного синдрому 2 (SARS-CoV-2), незважаючи на те, що пасажири проходили тестування перед вильотом до Нової Зеландії.

З моменту першої хвилі коронавірусу Нова Зеландія надала виняткову відповідь на пандемію за допомогою системи керованої ізоляції та карантину для людей, що в'їжджають в країну. Обмеження розширилися та стали включати тестування людей на COVID-19 на третій і дванадцятий день карантину.

Дослідження «Геномні докази передачі SARS-CoV-2 під час польоту, незважаючи на тестування перед від'їздом» може допомогти вченим і чиновникам, що працюють в сфері охорони здоров'я краще зрозуміти точний ризик передачі коронавірусу при тривалих перельотах. Міжнародна дослідницька група, очолювана Тарой Сваді з Міністерства охорони здоров'я Нової Зеландії, пише:

«У сукупності ці дані представляють собою ймовірний сценарій 4 випадків передачі SARS-CoV-2 під час далекомагістрального польоту з Дубаю в Окленд.  Передача відбулася, незважаючи на повідомлення про використання під час польоту масок і рукавичок. Подальше зараження між попутниками сталося після польоту в приміщенні MIQ ».

Детальна інформація про передачу вірусу COVID між сімома пасажирами

Команда зібрала дані про випадки спалаху коронавірусу в літаку 29 вересня 2020 року, що вилетів з Дубаю (Об'єднані Арабські Емірати) в Окленд (Нова Зеландія). Під час 14-денної керованої ізоляції та карантину 7 осіб мали позитивний результат на SARS-CoV-2. Дослідники зібрали дані з колекції Міністерства охорони здоров'я для епідеміологічного нагляду.

Всі 7 пасажирів, інфікованих SARS-CoV-2, приїхали з 5 різних країн, і у 5 був негативний результат на одній зупинці в Малайзії. Всі 7 пасажири були розсаджені в 4 рядах один від одного під час 18-годинного польоту. Під час польоту і перед вильотом з аеропорту Дубаю носіння маски не було обов'язковим. 5 з 7 заражених пасажирів були в масках і рукавичках в літаку, а двоє — без них.

Країни походження 7 пасажирів з позитивним результатом тесту на коронавірус після польоту тим самим рейсом (EK448) з Дубаю в Окленд, з зупинкою для дозаправки в Куала-Лумпурі (Малайзія) 29 вересня 2020 р. Зірочки вказують, де були виявлені 6 інших генетично ідентичних геномів.

 

Геномні дані SARS-CoV-2

Дослідники виконали повногеномне секвенування тестових зразків 7 пацієнтів, позитивних на SARS-CoV-2. Вони виявили, що послідовності були генетично ідентичні, і, за винятком однієї мутації від одного пасажира, всі зразки SARS-CoV-2 походили з лінії B.1.

Потім дослідники порівняли 7 геномів з міжнародною базою даних (GISAID) і виявили 6 ідентичних геномів, 4 з яких були отримані зі Швейцарії, а 2 — з Великої Британії.

Відстеження джерела

Ґрунтуючись на результатах, команда прогнозує, що джерелом зараження були 2 пасажири. Ці пасажири прилетіли разом зі Швейцарії, і за три дні до від'їзду з країни у них був негативний результат тесту. Один з цих пасажирів був першим, хто повідомив про симптоми інфекції COVID-19 1 жовтня, а на наступний день отримав позитивний результат тесту на SARS-CoV-2.

Крім того, вчені прогнозують, що 4 пасажири заразилися під час польоту, а один пасажир заразився під час обов'язкового карантину.

Розташування місць (Boeing 777-300ER) для 7 пасажирів з позитивним результатом тесту на коронавірус 2 (SARS-CoV-2) на рейсі EK448 з Дубаю в Окленд з зупинкою для дозаправки Куала-Лумпур 29 вересня 2020 р. Пасажири F і G помінялися місцями в ряду 24. Чисті кола позначають пасажирів, які знаходяться поряд і у яких не було виявлено SARS-CoV-2 на 3 і 12 дні під час регульованої ізоляції та карантину. Всі інші зображенні місця залишилися порожніми.

 

Обмеження у геномному нагляді ускладнюють пошук джерела передачі

Однак дослідники припускають, що обмежені дані глобального секвенування ускладнюють визначення джерела спалаху SARS-CoV-2 в літаку.

«Ці результати узгоджуються з тим, що вірус потрапив в літак зі Швейцарії  з пасажиром A, B або обома. Проте, точному визначенню джерела цього спалаху можуть перешкоджати істотні систематичні помилки і прогалини в глобальних даних секвенування. Отже, ми не можемо явно виключити пасажира C як джерело».

Також існує можливість альтернативного зараження — передачі SARS-CoV-2 в аеропорту Дубаю перед посадкою. Вчені припускають, що тісна посадка робить трансмісію в польоті вірогідним варіантом.

«Хоча ці результати не є остаточними, вони підкреслюють важливість розгляду всіх міжнародних пасажирів, які прибувають до Нової Зеландії як потенційно інфікованих SARS-CoV-2, навіть якщо було проведено попереднє тестування, дотримувалося соціальне дистанціювання та використовувалися засоби індивідуального захисту під час польоті».

 

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com
Коронавірусна інфекція: прості рекомендації, які врятують життя
Домашня самоізоляція має на меті два основні завдання: зупинити поширення вірусу та захистити найбільш вразливу категорію людей.
Yurii Popovych
27 березня 2020