Експертиза Drug and Therapeutics Bulletin (DTB) прийшла до висновку, що мелатонін не слід призначати для лікування синдрому зміни часових поясів.
Кілька клінічних випробувань оцінювали вплив мелатоніну на симптоми зміни часових поясів. Однак багато з цих випробувань охоплювали невелику кількість пацієнтів, більшість з них були опубліковані в період між 1986 і 2005 роками, і подробиці щодо фармацевтичної форми мелатоніну не завжди були відомі.
В огляді Cochrane, опублікованому в 2002 році, спочатку розглядалося 10 випробувань, в яких мелатонін порівнювали з плацебо для лікування джетлегу.
Проте, Dr James Cave, головний редактор Drug and Therapeutics Bulletin (DTB), який став співавтором експертизи, пояснив: "Вони фактично змогли використовувати результати тільки чотирьох досліджень, щоб отримати деяку комбінацію даних, і висновки були зроблені на основі данних 142 учасників випробувань. Отже, ви можете бачити, що вага доказів тут невелика".
У метааналізі цих чотирьох досліджень, проведеному в 2015 році, були об'єднані дані про інтенсивність зміни часових поясів при польотах на схід та захід. За шкалою тяжкості стану від 0 до 100, ступінь тяжкості з використанням мелатоніном становила 27 в порівнянні з 45 балами для плацебо, середня різниця становила 17,7.
В останньому експертному огляді було зроблено висновок, що «мелатонін надавав помірний вплив на симптоми зміни часових поясів в порівнянні з плацебо».
Було відзначено побічні ефекти, пов'язані з лікуванням мелатоніном, включаючи головний біль, нудоту, сонливість та седативний ефект.
Крім того, мелатонін може збільшувати частоту нападів у людей з епілепсією і не рекомендується для людей з аутоімунними захворюваннями, тяжкою нирковою недостатністю або помірною або тяжкою печінковою недостатністю.
Мелатонін є лікарським препаратом, що відпускається тільки за рецептом в Великобританії, на відміну від інших країн, включаючи США.
У США, де мелатонін продається без рецепту, частота його використання зросла.
Дослідження, опубліковане в 2017 році в Journal of Clinical Sleep Medicine, показало, що попит в США більш ніж подвоївся в період з 2007 по 2012 роки. У 2012 році близько 3,1 мільйона американців використовували мелатонін.
Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків.
Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!
Зібрані кошти будуть витрачені на:
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
info@ingeniusua.org