Ефективна вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech
09 листопада
Попередній аналіз свідчить про те, що ефективність вакцини досягає 90%
вакцина коронавірус covid19 pfizer biontech

Компанія Pfizer повідомила, що з 94 випадків COVID-19 серед більше, ніж 43000 волонтерів вакцинованими були менше 10%, а понад 90% - отримали плацебо. Згідно з даними Pfizer вакцина забезпечує захист через 7 днів після введення другої дози (28 днів після першого застосування). Фінальною метою дослідження є 164 підтверджених випадки COVID-19.

Нагадаємо, що третя фаза клінічних випробувань вакцини сумісного виробництва Pfizer та BioNTech налічує 43538 учасників, починаючи з 27 липня. Станом на 8 листопада 38955 добровольців отримали дві дози вакцини.

Якщо в подальшому дослідники отримають такий же високий результат, то ефективність нової вакцини можна порівняти із такими високоефективними вакцинами дитячого віку, як КПК. Досі жодних серйозних ризиків пов’язаних з безпекою вакцини виявлено не було. Pfizer планує терміново отримати дозвіл в Управлінні з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) на вакцину з двох доз пізніше у листопаді після двохмісячного збору інформації щодо безпечності вакцини. До кінця року компанія планує виготивити кількість вакцин достатню для імунізації від 15 до 20 мільйонів осіб. 

“Це історичний момент” - коментує новину Kathrin Jansen, старший віце-президент і голова розробки вакцини у Pfizer. “Це була руйнівна ситуація - пандемія, і ми вибрали шлях та ціль, яку ніхто не досягав до цього - отримати вакцину протягом одного року” - додала вона.

Незалежні науковці попереджають про те, що ще рано тріумфувати, доки відсутні дані про тривалість захисту та безпечність у довготривалій перспективі. Варто також відмітити, що виробник повідомив про результати лише як новину, наукова спільнота очікує на публікацію в peer-reviewed виданні. 

Незважаючи на це численні науковці не приховують свого захоплення.

“Це вражаюча цифра. Я не очікував, що вона може бути такою високою. Я готував себе до результату близького до 55 відсотків” - прокоментував новину Akiko Iwasaki, імунолог в Єльського університету.

“Якщо фінальна вакцина буде мати такий же рівень ефективності, то це буде вищий результат, ніж у вакцини проти грипу, і ця вакцина матиме значний вплив на вирівнювання кривої заражень” - висловився Saad B. Omer, директор Yale Institute for Global Health. 

Станом на 9 листопада у світі 11 вакцин проти COVID-19 проходять третю та найважливішу фазу клінічних випробувань.

Інформаційна кампанія проходить за підтримки фонду Відродження

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com