Ефективна вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech
09 листопада
Попередній аналіз свідчить про те, що ефективність вакцини досягає 90%
вакцина коронавірус covid19 pfizer biontech

Компанія Pfizer повідомила, що з 94 випадків COVID-19 серед більше, ніж 43000 волонтерів вакцинованими були менше 10%, а понад 90% - отримали плацебо. Згідно з даними Pfizer вакцина забезпечує захист через 7 днів після введення другої дози (28 днів після першого застосування). Фінальною метою дослідження є 164 підтверджених випадки COVID-19.

Нагадаємо, що третя фаза клінічних випробувань вакцини сумісного виробництва Pfizer та BioNTech налічує 43538 учасників, починаючи з 27 липня. Станом на 8 листопада 38955 добровольців отримали дві дози вакцини.

Якщо в подальшому дослідники отримають такий же високий результат, то ефективність нової вакцини можна порівняти із такими високоефективними вакцинами дитячого віку, як КПК. Досі жодних серйозних ризиків пов’язаних з безпекою вакцини виявлено не було. Pfizer планує терміново отримати дозвіл в Управлінні з продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) на вакцину з двох доз пізніше у листопаді після двохмісячного збору інформації щодо безпечності вакцини. До кінця року компанія планує виготивити кількість вакцин достатню для імунізації від 15 до 20 мільйонів осіб. 

“Це історичний момент” - коментує новину Kathrin Jansen, старший віце-президент і голова розробки вакцини у Pfizer. “Це була руйнівна ситуація - пандемія, і ми вибрали шлях та ціль, яку ніхто не досягав до цього - отримати вакцину протягом одного року” - додала вона.

Незалежні науковці попереджають про те, що ще рано тріумфувати, доки відсутні дані про тривалість захисту та безпечність у довготривалій перспективі. Варто також відмітити, що виробник повідомив про результати лише як новину, наукова спільнота очікує на публікацію в peer-reviewed виданні. 

Незважаючи на це численні науковці не приховують свого захоплення.

“Це вражаюча цифра. Я не очікував, що вона може бути такою високою. Я готував себе до результату близького до 55 відсотків” - прокоментував новину Akiko Iwasaki, імунолог в Єльського університету.

“Якщо фінальна вакцина буде мати такий же рівень ефективності, то це буде вищий результат, ніж у вакцини проти грипу, і ця вакцина матиме значний вплив на вирівнювання кривої заражень” - висловився Saad B. Omer, директор Yale Institute for Global Health. 

Станом на 9 листопада у світі 11 вакцин проти COVID-19 проходять третю та найважливішу фазу клінічних випробувань.

Інформаційна кампанія проходить за підтримки фонду Відродження

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com