Марія Ван Керхове також додала, що випадки безсимптомного захворювання на Covid-19 часто мають легкий перебіг.
«Багато людей із Covid-19, як може здатися, не мають проявів, але насправді у них можуть бути лише легкі або атипові симптоми», — каже доктор Маніша Джатані, фахівець з інфекційних захворювань та доцент кафедри медицини та епідеміології в Єльській школі Медицини.
«Пресимптоматика відноситься до ранніх стадій хвороби, перш ніж розвинулися її справжні симптоми, тоді як безсимптомність може означати повну відсутність симптомів протягом інфекції», — додала Марія Ван Керхове.
Дослідження, проведене в квітні, показало, що поширення коронавірусу, коли люди можуть мати можливість заразити інших може розпочатися за два-три дні до появи симптомів. Крім того, CDC у США оцінюють у змодельованих сценаріях, що 40% передачі коронавірусу відбувається до того, як люди відчують себе хворими.
«Визначення цього розмежування між безсимптомними та пре-симптоматичними інфекціями залишається важливим, так само, як і між «пауцисимптомними інфекціями», (тобто, такими, що характеризуються атиповими або дуже легкими проявами)», — написав у своїй заяві Бабак Джавід, головний дослідник медичної школи університету Цінхуа в Пекіні та консультант з інфекційних питань хвороби в Кембриджських університетських лікарнях. — «Детальне спостереження за подорожуючими з Тайваню, а також вивчення першого європейського ланцюга передачі в Німеччині свідчить про те, що справжня безсимптомна система трансмісії не є частою. Однак ці (та багато інших) дослідження виявили, що може спостерігатися паусисимптомна передача, зокрема, в німецькому дослідженні з'ясувалося, що передача часто вже що відбулася до або в той день, коли симптоми з'явилися вперше».
Авторка ілюстрації: Валерія Пінчук
The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!
ingeniusua@gmail.com