Марія Ван Керхове також додала, що випадки безсимптомного захворювання на Covid-19 часто мають легкий перебіг.
«Багато людей із Covid-19, як може здатися, не мають проявів, але насправді у них можуть бути лише легкі або атипові симптоми», — каже доктор Маніша Джатані, фахівець з інфекційних захворювань та доцент кафедри медицини та епідеміології в Єльській школі Медицини.
«Пресимптоматика відноситься до ранніх стадій хвороби, перш ніж розвинулися її справжні симптоми, тоді як безсимптомність може означати повну відсутність симптомів протягом інфекції», — додала Марія Ван Керхове.
Дослідження, проведене в квітні, показало, що поширення коронавірусу, коли люди можуть мати можливість заразити інших може розпочатися за два-три дні до появи симптомів. Крім того, CDC у США оцінюють у змодельованих сценаріях, що 40% передачі коронавірусу відбувається до того, як люди відчують себе хворими.
«Визначення цього розмежування між безсимптомними та пре-симптоматичними інфекціями залишається важливим, так само, як і між «пауцисимптомними інфекціями», (тобто, такими, що характеризуються атиповими або дуже легкими проявами)», — написав у своїй заяві Бабак Джавід, головний дослідник медичної школи університету Цінхуа в Пекіні та консультант з інфекційних питань хвороби в Кембриджських університетських лікарнях. — «Детальне спостереження за подорожуючими з Тайваню, а також вивчення першого європейського ланцюга передачі в Німеччині свідчить про те, що справжня безсимптомна система трансмісії не є частою. Однак ці (та багато інших) дослідження виявили, що може спостерігатися паусисимптомна передача, зокрема, в німецькому дослідженні з'ясувалося, що передача часто вже що відбулася до або в той день, коли симптоми з'явилися вперше».
Авторка ілюстрації: Валерія Пінчук
Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків.
Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!
Зібрані кошти будуть витрачені на:
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
info@ingeniusua.org