Stanford Medicine: біотипи депресії - візуалізація мозку та ШІ
08 October
Ефективні методи підбору лікування депресії вже давно стали темою палкої дискусії серед лікарів та вчених. Нове дослідження Stanford Medicine, що поєднує візуалізацію мозку, відому як функціональна МРТ та штучний інтелект може передбачити відповідь на лікування на основі «біотипу» депресії.
депресія і штучний інтелект біотипи депресії

Дослідження від Stanford Medicine опубліковане в Nature Medicine, продемонструвало, що різні моделі мозкової активності можуть передбачити ефективність лікування депресії. 

Більше деталей від Dr. Leanne Williams шукайте у подкасті From Our Neurons To Yours.

Хід експерименту:

У дослідженні взяли участь 801 учасник з діагностованою депресією або тривожним розладом. Учені використовували функціональну МРТ, щоб фіксувати активність мозку у спокої та під час виконання когнітивних завдань. Використовуючи штучний інтелект та метод кластерного аналізу, зображення мозку пацієнтів були розподілені на  6 різних груп, в залежності від інтенсивності активації різних ділянок.

Результати:

  • Один з біотипів, що характеризується надмірною активністю в когнітивних областях мозку, особливо добре відреагував на антидепресант венлафаксин.
  • Інший біотип із високою активністю в ділянках мозку, пов’язаних із депресією та вирішенням проблем, показав кращі результати з поведінковою розмовною терапією.
  • Третій біотип, з меншою активністю в ланцюзі контролю уваги, мав меншу ймовірність отримати користь від розмовної терапії.
  • Використання фМРТ для ідентифікації підтипу під назвою «когнітивний біотип» може підвищити точність прогнозування того, які пацієнти будуть реагувати на антидепресанти. Цей біотип виявляється більше ніж у чверті пацієнтів з депресією і рідше реагує на стандартні ліки.

Використовуючи візуалізацію мозку, дослідники підвищили точність свого прогнозу з 36% до 63%, запропонувавши більш надійний спосіб підбору лікування.


Патерни мозкової активності:

Шість біотипів також відповідають відмінностям у симптомах і виконанні завдань. Учасники з надмірно активними когнітивними ділянками мозку мали вищий рівень ангедонії і могли краще впоратися із завданнями виконавчої функції. Водночас ті, хто добре реагував на розмовну терапію, добре справлялися з когнітивними вправами.
 

Наступні кроки:

Dr. Williams та її команда розширюють своє дослідження та вивчають додаткові методи лікування для всіх шести біотипів, враховуючи ліки, які традиційно не використовуються для лікування депресії. 

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com