Рифабутин проти резистентної H.pylori
Проблема антибіотикорезистентності не оминула стороною H.pylori. А спроби визначити нову ефективну схему лікування призвели до тестування рифабутину як компоненту потрійної або квадротерапії. Що вдалося виявити у третій фазі клінічного дослідження ERADICATE?
rifabutin vs pylori

Проблема антибіотикорезистентності не оминула стороною H.pylori, і наразі нечутливість даного патогену до кларитроміцину чи метронідазолу вже не викликає ні в кого здивування. Резистентність до метронідазолу, кларитроміцину чи левофлоксацину настільки поширена, що дані препарати не слід застосовувати як компонент потрійної терапії, виключення становлять лише чутливі штами H.pylori

У спробах вчених знайти нову ефективну схему лікування було проведено дослідження ERADICATE Hp2. У даному дослідженні тестували потрійну терапію з рифабутином і, як виявилось, така потрійна терапія або квадротерапія з бісмутом ефективно лікує H.pylori. 

У попередньому пілотному дослідженні ERADICATE встановили фіксовану схему лікування RHB-105, що забезпечувала 89,4% ефективність лікування H.pylori. RHB-105 складається з рифабутину(150 мг/добу), амоксицилліну(3000 мг/добу) та омепразолу(120 мг/добу).

У третій фазі ERADICATE Hp2 вчені намагались підтвердити ефективність даної схеми (контроль — амоксицилліном/омепразолом) на 455 пацієнтах з H.pylori інфекцію, диспепсією не менше двох тижнів та за умови, що вони до цього не лікувались.

Серед пацієнтів, що досліджувались, резистентність H.pylori до амоксицилліну була у 6,4%, до кларитроміцину — 17,4%, до метронідазолу —43,6%. Резистентність до рифабутину була відсутня.

Ерадикація H.pylori терапією RHB-105 становила 83,8%, а результат амоксицилліну/омепразолу становив 57,7% (Р<.001). Важливо зазначити, що навіть у тих 99 пацієнтів, для яких лікування виявилось неефективним, не розвинулась резистентність до рифабутину. 

Найпоширеніші побічні ефекти включали: діарею, нудоту та головний біль. 

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com