Передсмертні переживаня. Що ми бачимо, коли вмираємо?
Чому перед смертю люди відчувать «політ душі», і до чого тут DMT?
DMT

DMT(диметилтриптамін) – ендогенний психоделік, що виробляється епіфізом в фазу швидкого сну. Він виконує функцію агоніста 5-HT2A рецепторів, і саме з ним пов’язані сновидіння.


Сьогодні мова піде про зв’язок DMT з переживаннями людини під час клінічної смерті та передсмертних станів.
Досить часто ми чули з фільмів, літератури і розповідей людей, які пережили клінічну смерть, що під час зупинки серця вони бачили себе зверху, пролітали над містом в якому знаходились, чи бачили світло в кінці тунелю.
Що ж, ці переживання з високою ймовірністю пов‘язані з ДМТ. Звісно, сюди можна додати вплив інших факторів, таких як гіпоксія, ендогенні опіоїди і стресові горомони, проте зараз ми зосередимось саме на диметилтриптаміні.

DMT
BBC ScienceFocus


Були проведені дослідження, де здоровим людям під медичним контролем давали DMT, і їх переживання під дією цієї речовини збігались з розповідями людей, що пережили клінічну смерть.


У журналі Nature півроку тому опублікували дослідження, де говориться, що у щурів в момент зупинки серця є зростання ДМТ. Цитата: «Середнє кратне збільшення ДМТ в головному мозку після зупинки серця склало 2,84 ± 1,65 для групи з неушкодженою шишкоподібної залозою (максимум в 6,18 рази) та 1,84 ± 0,89 для групи з видаленою шишкоподібною залозою ( максимум в 3,47 рази) ». Так само, слід звернути увагу, що і без шишкоподібної залози відбувається зростання ДМТ, але в 1,5 рази менше. Спираючись на це дослідження, вчені припустили, що кора головного мозку сама може продукувати ДМТ.


Наразі також ведуться дослідження, щодо лікування тривожності та депресії за допомогою DMT.
Підсумовуючи можна припустити, що ріст ДМТ під час вмирання, є пристосувальною функцією мозку для полегшення процесу вмирання.

#near-death-experiences#вмирання#фізіологія
facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com