Чому жінки успішніші світові лідери у боротьбі проти Covid-19 ?
Всього декілька країн світу стали найуспішнішими у боротьбі з вірусом. І це країни, якими керували жінки.
Чи дійсно ці речі пов'язані?
жінки-лідери меркель пандемія ковід

Понеділок (18.05.2020) був днем ​​тріумфу для прем'єр-міністерки Нової Зеландії, Ясінди Ардерн. Завдяки зусиллям цілої нації, за її словами, країна досягла успіху у виконанні своєї амбітної мети викорінити, а не просто контролювати спалахи Covid-19. Карантин, який вона ввела 25 березня, незабаром може закінчитися.

Після того, як Нова Зеландія розпочала карантин 25 березня, пані Ардерн звернулася до нації через сеанс у прямому ефірі Facebook, який вона проводила на своєму телефоні після того, як поклала малюка спати. Вона співпереживала тривозі громадян і попросила вибачення перед всіма, кого здивувало чи злякало аварійне сповіщення про порядок карантину і введення обмежень.

 Успіх пані Ардерн є ще одним доказом помітної всьому світу тенденції: країни, очолювані жінками, здаються особливо успішними у боротьбі з коронавірусом.

 Німеччина на чолі з Ангелою Меркель має набагато нижчу смертність, ніж Британія, Франція, Італія чи Іспанія. У Фінляндії, де 34-річна прем'єр-міністерка Санна Марін керує коаліцією з чотирьох партій, очолюваних жінками, число померлих складає менше 10% від летальності у сусідній Швеції. І Цай Інг-Вень, президентка Тайваню, очолювала одну з найуспішніших кампаній по боротьбі з коронавірусом у світі, використовуючи заходи тестування, контактного відстеження та ізоляції для боротьби з інфекцією без повного національного карантину.

Експерти зазначають, що успіх жінок на чолі держав у боротьбі з COVID може дати людству цінні уроки, що дозволять перемогти не лише цю кризу, а й інші в майбутньому.

Наявність жінки-лідера може бути сигналом про те, що країна має більш широкий діапазон політичних інститутів та цінностей. Наприклад, у Німеччині пані Меркель розглядала безліч різних джерел інформації, розробляючи свою антикоронавірусну політику, включаючи епідеміологічні моделі, дані медичних працівників, і свідчення успішної програми тестування та ізоляції Південної Кореї. Як результат, країна досягла значно нижчого коефіцієнта смертності від коронавірусу, ніж у інших західноєвропейських країн.

На противагу цьому, уряди Швеції та Британії під керівництвом чоловіків, які мають високий рівень летальності від коронавірусу, здається, покладаються в основному на епідеміологічне моделювання власними радниками.

 Коли Рут Карліц, політолог з університету Тулан, проаналізувала послужний стан губернаторів у Сполучених Штатах, вона виявила, що жінкам не вдається швидше вводити карантин для боротьби з коронавірусом.

Після критики президента Трампа за те, що він не носив маску під час публічних виступів, у своїй аналітичній статті містер Девід Маркус, консервативний журналіст веб-сайту The Federalist, стверджує, що Трамп «уособлює американську силу». Насправді ця фраза цілком відповідає традиційній ідеї сильного американського лідера: той, хто уособлює владу, діє агресивно і, перш за все, не проявляє страху, тим самим переконуючи ворогів нації в підпорядкуванні.

Іншими словами, сильний лідер — це той, хто відповідає шаленим ідеалам маскулінності, і цей стереотип часто створював труднощі для жінок у політиці. «Існує сподівання, що лідери повинні бути агресивними, передовими та владними. Але якщо жінки демонструють ці риси, то їх сприймають як невихованих», — коментує Еліс Еванс, соціолог з King's College London, яка вивчає процес і особливості здобуття жінками влади.

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com