Особливості вакцинації від COVID-19 для тих, хто перехворів
10 лютого
Перехворіли на COVID-19? Можливо, вам знадобиться лише одна доза вакцини
вакцинація ковід

У дослідженні, опублікованому онлайн, було виявлено, що люди, які раніше були інфіковані коронавірусом, частіше повідомляли про втому, головний біль, озноб, лихоманку та біль у м’язах і суглобах після отримання першої дози вакцини, ніж особи, які раніше не хворіли на COVID-19. 

Побічні ефекти після щеплення цілком очікувані.  Вони показують, що імунна система реагує на реакцію і буде краще підготовлена ​​до боротьби з інфекцією, якщо організм контактує з вірусом.  Вакцини Pfizer і Moderna особливо викликають сильну реакцію.  Більшість учасників випробувань компаній повідомили про біль у місці ін'єкції, а більше половини – про втому та головні болі.

Ці пацієнти також мали набагато вищий рівень антитіл як після першої, так і після другої дози вакцини.

Ефективна вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech

На основі цих результатів, як пояснюють вчені, людям, які перенесли COVID-19, може знадобитися лише одна доза щеплення, з огляду на серйозні побічні ефекти, а також для забезпечення вакцинами більшої частки населення.

Дані ще одного дослідження свідчать, що організми осіб, раніше інфікованих коронавірусом, реагували на перше введення вакцини утворенням високого титру антитіл, що приблизно дорівнював такому після другої дози в раніше не інфікованих. Воно включало 59 медичних працівників, 42 з яких раніше хворіли на COVID (із симптомами або без них).  Дослідники не оцінювали побічних ефектів, але виявили, що ті, хто раніше був інфікований, реагували на перше введення вакцини утворенням високого рівня антитіл, приблизно однаковим з таким після другої дози у людей, які ніколи не були інфіковані.  А в лабораторних умовах ці антитіла зв’язувались з вірусом і зупиняли його проникнення в клітини, що свідчить про достатню ефективність лише одного щеплення.  Щоб розширити запас вакцин, автори роблять висновок, що ті, хто раніше мав Covid, повинні бути переміщені вниз у пріоритетний список і отримувати лише одну дозу вакцини, хоча поставки обмежені.

Хоча одні вчені погоджуються з цією логікою, інші обережніше ставляться до пропозиції змінити дозування вакцини. 

Вони зазначають, що люди, які мали легкі випадки захворювання на COVID-19, можливо, мають нижчий рівень антитіл і можуть не мати захисту від більш небезпечних варіантів вірусу. Також може бути важко визначити, чи дійсно ті чи інші пацієнти раніше були інфіковані.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com