Результати нещодавно проведеного дослідження стверджують, що перебування жінки в місцях промислового забруднення може завдати шкоди імунній системі її майбутніх дітей, послаблюючи захисні сили організму проти інфекцій на зразок грипу.
Дослідженнями керував Paige Lawrence, кандидат фізико-математичних наук з департаменту екологічної медицини University of Rochester Medical Center's (URMC). Досліди проводилися на мишах, чия імунна система подібна до людської.
"Старе добре прислів’я "ми ― те, що ми їмо" є справедливим твердженням для багатьох аспектів здоров'я людини, ― сказав Lawrence. ― Але, з точки зору здатності організму боротися з інфекціями, це дослідження дозволяє припустити, що певною мірою ви також можете бути тим, що колись їла ваша бабця".
Таке послаблення імунітету у багатьох генерацій людей може допомогти пояснити зміни, які спостерігаються під час сезонних епізодів грипу. Щорічна вакцинація проти грипу надає деяким людям більший захист, ніж іншим. Під час спалахів цієї інфекції одні потерпають більше, а інші успішно з нею борються. Хоча вік, мутації вірусів та інші фактори можуть пояснити деякі з цих варіацій, вони не повністю враховують різноманітність реакцій на інфекцію грипу, виявлену в широкій популяції.
У ході дослідження вчені виявили у вагітних самок мишей екологічно небезпечну хімічну речовину під назвою діоксин, яка разом з поліхлорованими біфенілами (ПХБ) є звичайним побічним продуктом промислового виробництва та спалювання відходів, а також міститься в деяких споживчих продуктах. Ці токсини потрапляють у нашу травну систему із їжею, яку ми щодня вживаємо. Діоксини та ПХБ біоакумулюються, коли рухаються вгору по харчовому ланцюгу і виявляються в більшій концентрації у продуктах тваринного походження.
Науковці спостерігали за продукцією та функцією цитотоксичних Т-клітин ― білих кров'яних тілець, які захищають організм від сторонніх патогенів і шукають та знищують клітини з мутаціями, які можуть призвести до раку. У більшості мишей, в яких було знайдено ПХБ, істотно порушувався цей важливий механізм. У піддослідних тварин спостерігалася ослаблена імунна відповідь, і не тільки у потомства, матері яких потерпали від дії діоксину, але й у наступних поколіннях. Вчені виявили цікаву закономірність: цей ефект був більш виражений у самок мишей.
Головна гіпотеза авторів наукового експерименту полягає в тому, що вплив діоксину, який зв’язує білок у клітинах, певним чином може змінювати транскрипцію та призводити до генетичних мутацій у наступних поколіннях. Бережіть себе та навколишнє середовище, ми ― те, що нас оточує!
Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків.
Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!
Зібрані кошти будуть витрачені на:
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!
info@ingeniusua.org