Головний епідеміолог Швеції розкритикував свій підхід до боротьби з пандемією
03 червня
Поки світ досі дискутує яке рішення варто було прийняти для першої хвилі боротьби з пандемією коронавірусу, Швеція визнає свої помилки, проте, все ще не впевнена яким є найкращий підхід до проблеми.
Швеція і Covid-19

У той час як інші європейські країни спостерігають все нижчі показники смертності, у Швеції щодня помирає приблизно 50 людей. В інтерв'ю шведському "Радіо Екот" державний епідеміолог Андерс Тегнелл висловлюється самокритично і констатує, що необхідно було вжити більше заходів для припинення пандемії у Швеції.

"Я думаю, що в Швеції очевидно є потенціал для покращення того, що ми зробили, - каже він. - Якщо ми зіткнемося з тією ж хворобою, знаючи все, що відомо про неї сьогодні, я думаю, що ми могли б обрати середню тактику між тим, що зробила Швеція, і тим, що зробила решта світу".

- Ведучий: "Десь посередині?"

- Так, думаю, що потенціал для вдосконалення того, що ми зробили у Швеції, є цілком очевидним. І було б добре точно знати, що саме потрібно зробити, щоб краще запобігти поширенню інфекції. "Не знаю, що має найкращий ефект".

За даними шведського радіо, саме кількість жертв у Швеції змусила державного епідеміолога Андерса Тегнелла переосмислити свій підхід. Він вважає, що можна було зробити інакше, проте поки не наважується відповісти як саме, і, сподівається, що уроки можна винести з того, що відбувається в інших країнах, коли вони починають знімати обмеження. - Насправді всі країни одразу оголосили загальний карантин. Швеція - одна з небагатьох країн, яка найдовше уникала обмежень. Всі інші країни почали з багатьох обмежувальних заходів одночасно, і проблема в тому, що насправді ніхто не знає, який із вжитих заходів дає найкращий ефект. Можливо, Швеція вже знає зараз, коли починає поступово діяти і вживати обмежувальні заходи і, можливо, вона отримає урок про те, яких заходів та обмежень слід дотримуватися щоб обійтися без загального карантину, окрім тих заходів, що вже були вжиті.

Статтю підготувала: Nina Reshota 

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com