Терапія судом у дітей за допомогою канабісу : дослідження
Чи знали ви, що канабіс може застосовуватись при лікуванні судомних нападів? Якщо ні, ця стаття саме для вас!
канабіс діти терапія судом у дітей

У Британії новонароджене немовля стало першою дитиною у світі, яка візьме участь у дослідженні, присвяченому лікуванню канабісом.

Науковці заявили, що це буде першим кроком до того дня, коли ліки, що містять канабіс, будуть використовуватись у складі рутинної терапії новонароджених із ризиком ушкодження мозку або судомних нападів. Випробування дозволить оцінити, чи є такі препарати безпечними та ефективними для зменшенні ступеня ураження мозку для дітей із вродженою гіпоксично-ішемічною енцефалопатією.

 Наразі не існує затвердженої медикаментозної терапії для гіпоксично-ішемічно енцефалопатії. Стандартним доглядом є терапевтична гіпотермія, при якій організм дитини охолоджується до 33,5С.

 Оскар Пароді був народжений шляхом ургентного кесаревого розтину 11 березня в університетській лікарні Норфолк та Норвіч у поганому стані і потребував переведення у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де лікарі протягом 72 годин застосовували терапевтичну гіпотермію.

 Невелика кількість інших дітей у Великобританії та Європі приєднається до першої фази рандомізованого дослідження, яка триватиме рік.

 Дітей, які беруть участь, продовжуватимуть лікувати шляхом гіпотермії. Крім того, вони отримають невелику дозу досліджуваного препарату внутрішньовенно або плацебо якнайшвидше та протягом перших 12 годин після народження. У досліджуваному препараті доза тетрагідроканабінолу буде мінімальною, щоб не мати наркотичного ефекту на дитину.

 Вплив досліджуваного препарату буде контролюватися за допомогою лабораторних досліджень зразків крові та електроенцефалографії.

Очищений рослинний чистий канабідіол (торгова марка: Epidiolex) був затверджений Управлінням харчових продуктів та лікарських засобів (FDA) у США у 2018 році для лікування двох важких форм епілепсії — синдромів Драве та Леннокса-Гасто — після оцінки безпеки та ефективності у серії досліджень.

 Нещодавній систематичний огляд та мета-аналіз ефективності та переносимості чистого канабідіолу та збагаченого канабідіолом медичного канабісу виявив, що канабідіол є ефективнішим за плацебо для стійкої до лікування епілепсії, незалежно від етіології епілептичного синдрому.

В іншому дослідженні повідомлялося, що лікування канабідіолом значно знижує дратівливість і тривожність у більшості учасників та допомагає із покращенням соціалізації приблизно половині осіб, однак ці результати слід трактувати обережно.

 Лікування канабіноїдами пов’язане з відносно високим ефектом плацебо, порівняно з іншими фармакологічними методами лікування. Очікується, що ефект плацебо буде ще більшим у дітей із розладами аутистичного спектру. Отже, плацебо-контрольовані дослідження потрібні навіть для попередньої оцінки ефективності. На сьогодні завершено лише одне контрольоване дослідження (NCT02956226), а інше триває (NCT03202303).

Авторка зображення: Валерія Пінчук

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com