Схвалено новий гіполіпідемічний препарат
FDA схвалило новий препарат для зниження рівня ЛПНЩ.
atherosclerosis

Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) схвалило бемпедоєву кислоту (bempedoic acid; Nexletol, Esperion) для зниження рівня ЛПНЩ у пацієнтів із сімейною гетерозиготною гіперхолестеринемією або атеросклеротичними сердечно-судинними захворюваннями.

Nexletol (некслетол) необхідно призначати для прийому 1 раз на день в дозуванні 180 мг, що вказується в інструкції. Ефективність та безпечність препарату були підтверджені в ході двох клінічних випробувань за участю 3009 пацієнтів з сімейною гетерозиготною гіперхолестеринемією та атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями (ССЗ), які одночасно приймають статини. Прийом bempedoic acid сприяв зниженню рівня ЛПНЩ на 17-18% в порівнянні з плацебо через 12 тижнів після початку терапії.

Дослідники попереджають, що вплив препарату на захворюваність і смертність від ССЗ і безпека при прийомі під час вагітності і годування не вивчалися. Вченими зафіксовано, що некслетол може збільшувати ризик гіперурікемії, подагри, розривів і травм сухожиль.

Також інструкція закликає уникати одночасного прийому препарату з симвастатином у дозі більше 20 мг і правастатином в дозі більше 40 мг, так як це може бути пов'язаним зі збільшенням ризику міопатії.

Компанія "Esperion" також подала в FDA заявку на розгляд комбінації bempedoic acid і езетіміба для зниження рівня ЛПНЩ. Рішення щодо цього препарату очікується найближчим часом.

Детальна інформація щодо призначення препарату доступна за посиланням.

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com