Схвалено новий гіполіпідемічний препарат
FDA схвалило новий препарат для зниження рівня ЛПНЩ.
atherosclerosis

Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) схвалило бемпедоєву кислоту (bempedoic acid; Nexletol, Esperion) для зниження рівня ЛПНЩ у пацієнтів із сімейною гетерозиготною гіперхолестеринемією або атеросклеротичними сердечно-судинними захворюваннями.

Nexletol (некслетол) необхідно призначати для прийому 1 раз на день в дозуванні 180 мг, що вказується в інструкції. Ефективність та безпечність препарату були підтверджені в ході двох клінічних випробувань за участю 3009 пацієнтів з сімейною гетерозиготною гіперхолестеринемією та атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями (ССЗ), які одночасно приймають статини. Прийом bempedoic acid сприяв зниженню рівня ЛПНЩ на 17-18% в порівнянні з плацебо через 12 тижнів після початку терапії.

Дослідники попереджають, що вплив препарату на захворюваність і смертність від ССЗ і безпека при прийомі під час вагітності і годування не вивчалися. Вченими зафіксовано, що некслетол може збільшувати ризик гіперурікемії, подагри, розривів і травм сухожиль.

Також інструкція закликає уникати одночасного прийому препарату з симвастатином у дозі більше 20 мг і правастатином в дозі більше 40 мг, так як це може бути пов'язаним зі збільшенням ризику міопатії.

Компанія "Esperion" також подала в FDA заявку на розгляд комбінації bempedoic acid і езетіміба для зниження рівня ЛПНЩ. Рішення щодо цього препарату очікується найближчим часом.

Детальна інформація щодо призначення препарату доступна за посиланням.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com