Лабораторні показники відповідають важкому перебігу COVID-19 і включають підвищення рівня С-реактивного протеїну, збільшення ШОЕ та високі показники феритину. У деяких пацієнтів також визначається запальні зміни в артеріях, характерні для хвороби Кавасакі.
У всіх 15 пацієнтів була лихоманка, яка відчувалась суб’єктивно або була зареєстрована за допомогою термометра, і більше ніж у половини була висипка, абдомінальний біль, блювання або діарея. Але, навіть менше, ніж у половини дітей, були присутні респіраторні симптоми.
У 4 з 15 пацієнтів ПЛР на SARS-CoV-2 була позитивною, а в 11 — дала негативний результат. Попри це, 6 дітей із тих 11 мали позитивні серологічні тести на SARS-CoV-2, що потенційно вказує на постінфекційні наслідки.
У Лондоні повідомляють про 8 дітей із гіперзапальним шоком, які мають клінічну картину, схожу на атипову хворобу Кавасакі, шоковий синдром хвороби Кавасакі або синдром токсичного шоку.
Клінічні симптоми включали: постійну лихоманку, висип, кон’юнктивіт, периферичний набряк кінцівок, біль у кінцівках та шлунково-кишкові симптоми. У всіх хворих розвинувся теплий вазоплегічний шок, який не реагував на інфузійну терапію у відділенні реанімації; для гемодинамічної підтримки вводили норадреналін та мілринон. Семеро дітей потребували ШВЛ для стабілізації функцій серцево-судинної системи, хоча більшість з них не мали ознак значної дихальної недостатності.
Слід зазначити, що у деяких пацієнтів був розвиток невеликого плеврального, перикардіального та асцитичного випоту, що свідчить про дифузний запальний процесс. Поширеною ехокардіографічною знахідкою були ехосвітлі коронарні судини. У однієї дитини розвинулася аритмія з рефрактерним шоком, яка вимагала екстракорпорального життєзабезпечення. Після публікації статті інші лікарі у відділенні інтенсивної терапії виявили схожу клінічну картину ще у 20 дітей, у 10 з яких був позитивний серологічний тест на антитіла до SARS-CoV-2, включаючи описані вище 8.
Жоден із 15 пацієнтів Нью-Йорка не помер, але 5 із них потребували механічної вентиляції та більше половини — введення вазопресорів для підтримки належного артеріального тиску. Одна дитина в Лондоні померла від масивного порушення мозкового кровообігу.
У прес-релізі AHA зазначається, що хвороба Кавасакі є найпоширенішою причиною набутих серцевих захворювань у розвинених країнах, але стан залишається рідкісним.
Етіологія хвороби Кавасакі остаточно невідома, але деякі докази свідчать про інфекційний тригер та зимово-весняну сезонність хвороби. У попередніх дослідженнях вчені пов'язували хворобу Кавасакі з попередніми або супутніми інфекціями риновірусу / ентеровірусу, парагрипу , респіраторно-синцитіальним вірусом, вірусом грипу, аденовірусною інфекцією та чотирма поширеними штамами коронавірусу людини.
Діагноз синдрому Кавасакі вимагає тривалості лихоманки принаймні 5 днів при температурі 38 – 40 градусів за Цельсієм (101-104 ° F) або вище, а також чотирьох з наступних п'яти симптомів: висип на тулубі, почервоніння і набряк на долонях і підошвах стоп з поступовим лущенням шкіри, кон'юнктивіт, підвищена світлова чутливість очей, шийна лімфаденопатія і наявність подразнення та запалення слизової оболонки губ і ротоглотки, іноді з "малиновим" язиком.