Неактивні інгредієнти в таблетках та капсулах можуть викликати побічні алергічні реакції
14 December
Неактивні інгредієнти — це речовини, які додаються до рецептури таблеток, але не призначаються або не передбачають прямого біологічного чи терапевтичного ефекту. Хоча такі інгредієнти були протестовані на безпеку на рівні популяції, розсіяні повідомлення про деякі випадки свідчать про те, що допоміжні речовини можуть викликати побічні реакції у осіб, які мають алергію або непереносимість.
Неактивні інгредієнти в таблетках та капсулах можуть викликати побічні алергічні реакції

Нове дослідження, проведене групою дослідників з Brigham and Women's Hospital (Жіноча лікарня Бригам) та Massachusetts Institute of Technology (Массачусетський технологічний інститут), виявило, що переважна більшість препаратів, які найчастіше призначаються у США, містить принаймні один інгредієнт, здатний викликати побічну реакцію. 

Відомі як допоміжні речовини, ці компоненти додаються для поліпшення смаку, терміну придатності, абсорбції та інших характеристик пігулки, але автори дослідження виявили, що більше 90% всіх перевірених ними пероральних препаратів містили принаймні один інгредієнт, який може викликати алергію або шлунково-кишкові розлади у чутливих осіб. До таких інгредієнтів належать лактоза, арахісове масло, клейковина та хімічні барвники. 

«Коли ви клініцист, останнє, що ви хочете зробити, — це призначити ліки, які можуть викликати побічну або алергічну реакцію у пацієнта», — сказав автор-кореспондент C. Giovanni Traverso (Джованні Траверсо), д.б.н., доктор філософії, лікар- гастроентеролог в Бригамі. «Цей проект був натхненний справжнім інцидентом, коли пацієнту з целіакією був призначений препарат, і таблетки, які він взяв з аптеки, мали у своєму складі глютен. Ми хотіли зрозуміти проблему і проаналізувати весь всесвіт неактивних інгредієнтів тисяч пігулок».

Траверсо співпрацював зі вченим з біохімічних даних Daniel Reker (Даніел Рекер), доктором філософії, резидентом внутрішньої медицини Steven Blum (Стівен Блюм), виконавчим директором компанії «Brigham Pharmacy» John Fanikos (Джон Фанікос) та іншими для аналізу даних про неактивні інгредієнти, виявлені в 42 052 пероральних препаратах, які містили більш 354 597 допоміжних речовин.

Неактивні інгредієнти — це речовини, які додаються до рецептури таблеток, але не призначаються або не передбачають прямого біологічного чи терапевтичного ефекту. Хоча такі інгредієнти були протестовані на безпеку на рівні популяції, розсіяні повідомлення про деякі випадки свідчать про те, що допоміжні речовини можуть викликати побічні реакції у осіб, які мають алергію або непереносимість.

«Існують сотні різних версій таблеток або капсул, які містять один і той самий препарат, використовуючи іншу комбінацію допоміжних речовин. Це підкреслює, наскільки заплутаними є можливі варіанти неактивних інгредієнтів, але також припускає, що сьогодні існує в значній мірі невикористана можливість конкретно вибрати найбільш відповідний варіант препарату для пацієнта з підвищеною чутливістю», — сказав Рекер.

 

Група знайшла 38 неактивних інгредієнтів, що були описані в літературі, які можуть викликати алергічні реакції після їх перорального вживання. Автори повідомляють, що 92,8% ліків, які вони аналізували, містили принаймні один з цих неактивних інгредієнтів. Зокрема, вони повідомляють, що:

 • приблизно 45 відсотків медикаментів містили лактозу;
 • приблизно 33 відсотки медикаментів містили харчовий барвник;
 • у той час як тільки 0,08% медикаментів містять арахісове масло, для деяких лікарських засобів — таких як прогестерон, існує мало альтернативних препаратів, які б не містили цього неактивного інгредієнта.

 

Автори відзначають, що допоміжні речовини можуть викликати побічну реакцію через алергію (відповідь, пов'язана з гістаміном, що може викликати кропив'янку, утруднене дихання та / або анафілаксію) або непереносимість, при якій вживання речовини може викликати шлунково-кишкові розлади. 

Незрозуміло, яка кількість неактивного інгредієнта необхідна для того, щоб викликати побічну реакцію у чутливих осіб, адже вміст лактози в препараті, наприклад, може бути занадто низьким, щоб викликати побічну реакцію у більшості пацієнтів, за винятком осіб з важкою непереносимістю лактози або тих, хто приймає багато ліків, що містять лактозу.

«Хоча ми називаємо ці інгредієнти неактивними, в багатьох випадках це не так. Незважаючи на те, що дози можуть бути низькими, ми не знаємо яким повинен бути поріг, щоб викликати реакцію у більшості випадків, — сказав Траверсо, — це підштовхує нас до думок про точність догляду та про роль регулювання та законодавства, коли мова йде про маркування медикаментів, що містять інгредієнти, які можуть викликати побічні реакції».

 

Джерело: https://u.to/1vASFQ

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com