Людські яйцеклітини мають здатність обирати сперматозоїди, що їм більше до вподоби
Виявляється, не лише від бажання та старань жінки залежить вибір її партнера. Яйцеклітини виділяють специфічні хемоатрактанти, що дають їм можливість обирати для себе більш генетично привабливі сперматозоїди.
#яйцеклітини #сперматозоїди #фертильність

Нове дослідження Фонду Стокгольмського університету та Фонду NHS Foundation Trust показує, що яйцеклітини використовують ці хімічні сигнали для "вибору" сперматозоїдів. Різні жіночі яйцеклітини приваблюють різні чоловічі сперматозоїди, і не обов'язково їх партнерів.

"Людські статеві клітини виділяють хімічні речовини, які називаються хемоатрактантами, що притягують сперматозоїди до незапліднених яйцеклітин. Ми хотіли дізнатися, чи використовують яйцеклітини ці хімічні сигнали, щоб обрати більш привабливі для себе сперматозоїди,  сказав Джон Фіцпатрік, доцент Стокгольмського університету. — Фолікулярна рідина від однієї жінки була кращою для запліднення сперматозоїдами у одного чоловіка, тоді як фолікулярна рідина від іншої жінки була кращою для запліднення ними від іншого. Це свідчить про те, що взаємодія між людськими яйцеклітинами та сперматозоїдами залежить від конкретної особи жінки та чоловіка".

Дослідники виявили, що яйцеклітини не завжди привертають більше сперматозоїдів від свого партнера порівняно зі сперматозоїдами іншого чоловіка.

Це вибір яйцеклітини чи сперматозоїда? Професор Фіцпатрік пояснив, що сперматозоїди мають лише одну роботу  запліднювати яйцеклітини, тому для них немає сенсу бути вибагливими. Яйцеклітини, з іншого боку, можуть принести користь, відбираючи високоякісні або генетично сумісні сперматозоїди.

"Ідея про те, що яйцеклітини обирають сперматозоїди, справді нова",  сказав професор Даніель Брісон, науковий директор департаменту репродуктивної медицини лікарні Сент-Меріс, який є частиною MFT, і старший автор цього дослідження.

Почесний професор Університету Манчестера додав: "Вивчення взаємодії яйцеклітин та сперматозоїдів сприятиме розвитку дослідження патологій фертильності та може допомогти нам зрозуміти деякі з причин безпліддя у пар".

 

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com