Чому інтерни старіють в 6 разів швидше?
17 September
Нове дослідження виявило зв'язок між рівнем стресу під час проходження інтернатури та швидкістю старіння серед молодих лікарів.
 шість років інтернатури старіння

Чи могли ви собі уявити, що навчаючись в інтернатурі, за один рік вашого життя ви проживете цілих шість?!

Нове дослідження свідчить, що до наступного літа ДНК новоспечених інтернів постарішає в 6 разів швидше ніж у звичайних людей. А ефект буде найбільшим серед тих, хто більше свого часу присвячуватиме роботі. Такого висновку дійшли дослідники з University of Michigan. Стаття, що була опублікована в онлайн-журналі Biological Psychiatry в листопаді 2019, розказує про зв’язок між стресом, який завдає інтернатура, та швидкістю старіння ДНК серед 250 резидентів першого року.

Дослідження використовувало теломери в якості індикатора старіння. Теломери складаються з некодуючих послідовностей нуклеотидів і розташовані на кінцях плечей хромосом. Вони захищають ДНК від пошкодження, та перешкоджають злиттю хромосом. Саме їхнє вкорочення пов’язують з усіма аспектами старіння на клітинному рівні.  З кожним поділом клітини відбувається зменшення теломери. Коли теломера стає занадто короткою, клітина втрачає здатність ділитись. Проте, результати можуть свідчити про можливість використання теломер ще й в якості біомаркерів стресу, та допоможуть зрозуміти як стрес потрапляє “під шкіру”, підвищуючи ризик виникнення захворювань.

В дослідженні, що тривало з 2015 по 2016 рік, студентам, які щойно закінчили медичний університет, було запропоновано здати зразки ДНК до початку резидентури. Після року тест повторювали. Також молодим людям давали заповнити анкету до початку навчання, під час і наприкінці року.

Результати показали, що деякі молоді лікарі починали резидентуру з вже коротшими теломерами, аніж їх колеги. До них відносились люди, сімейне середовище яких було дуже стресовим в ранньому періоді життя. В свою чергу, аналіз зразків ДНК виявив, що у всіх резидентів вкорочення теломер було більшим в 6 разів, ніж середні показники вкорочення в останньому мета-аналізі. До того ж, вивчаючи дані, дослідники виявили чіткий зв’язок між кількістю робочих годин і величиною скорочення: чим більше часу резидент проводив на роботі, тим меншою ставала довжина теломер.

Автори сподіваються, що подальші дослідження дозволять дізнатись, чи можливо захистити теломери від вкорочення або навіть простимулювати їх відновлення і подовження. Проте, своїм дослідженням вони також надіються привернути увагу до недосконалості в програмі підготовки молодих лікарів.

facebook коментарі

The non-governmental organization INgenius is a Ukrainian-language medical platform that has been promoting evidence-based medicine among the community of doctors in Ukraine since 2016. Our team has created an open database of translated treatment protocols, analytical articles on reliable treatments, and analysis of fuflomycins. We also organize events for doctors on a highly professional level.
If you want even more evidence-based Ukrainian-language content, more interesting experiments, and practical activities, support us with the help of donors!
The funds raised will be spent on:
- technical support of the site;
- the monthly payment for platforms such as ZOOM, telegram, etc.;
- payment for a designer;
- free events;
- advertising.
Each of your contributions is a contribution to the future not only of our platform but also of the progressive development of evidence-based medicine in Ukraine.
Revolution in you!

 

Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com