Забруднені рани під час війни
15 березня
Стережись правця!
війна правець забруднені_рани

Кожне поранення в умовах війни — куля, колючий предмет чи ударна хвиля, підвищують ризик додатково інфікувати рану правцем — гострим інфекційним захворюванням, яке уражає нервову систему.

Хворобу викликають спори бактерії Clostridium tetani, які зустрічаються у ґрунті, фекаліях тварин, а також на поверхні шкіри та іржавих інструментів (цвяхи, голки, колючий дріт тощо). Будучи дуже стійкими до тепла та більшості  антисептиків, ці спори можуть виживати роками.

Інфікування правцем відбувається через рану або поріз, коли туди потрапляє бруд. Від людини до людини хвороба не передається.

Правець діагностується на підставі клінічних ознак і не потребує лабораторного підтвердження. Характерними симптомами правця є болючі скорочення м‘язів, судоми, «сардонічна посмішка», дисфагія.

Одним з патогномонічних симптомів є тризм — тонічне напруження жувальних м'язів, що утруднює відкривання рота (інша назва хвороби англійською — lockjaw «замкнена щелепа»). Смертність від правця сягає 70%, у новонарожених — 95%.

В умовах війни ризик поранень дуже високий, а адекватна обробка рани не завжди можлива. Єдиний спосіб захистися від правця — вакцинація. 96% людей, що мають щеплення від правця, не хворіють.

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація.

❗️Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років. Якщо особа не вакцинована, або точно не знає свій вакцинальний статус, необхідно отримати мінімум 3 дози вакцини АДП-М (першу дозу, через 1 місяць — другу і ще через 6 місяців  — третю).

Вагітні і жінки, які годують грудьми, також можуть вакцинуватись.

Вакцинуйтесь, війна  - це додаткова причина оновити календар профілактичних щеплень!

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовують на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com