Шизофренія та розширення мозкових шлуночків
Шизофренія є полігенним захворюванням, проте у більшості випадків існує чітка кореляція між розширеням шлуночків мозку, та цією хворобою.
Шизофренія

Розширення мозкових шлуночків зустрічається у 80% осіб хворих на шизофренію, проте механізми, що призводять до цього, були здебільшого невідомі. Вчені з St. Jude Children’s Research Hospital виявили, що мікроРНК відіграють вирішальну роль у механізмі, що призводить до розширення шлуночків.

BMJ Case Reports


Видалення ділянки у 22 хромосомі (синдром делеції 22q11.2) збільшує ризик розвитку шизофренії приблизно в 30 разів у людини. Дослідники хотіли з’ясувати, що зумовлює розширення шлуночків у моделях синдрому делеції 22q11. Вони цікавилися рухливими війками, структурами, які вкривають стінки шлуночків і допомагають ліквору циркулювати.

«Шизофренія сама по собі полігенна; не існує єдиного гена, який би міг пояснити всі симптоми цього складного захворювання ", - сказав старший автор Станіслав Захаренко, лікар, доктор філософії, із відділу нейробіології. "Але модель синдрому делеції 22q11 дає нам можливість ідентифікувати ген, який сприяє розширенню шлуночків". Ген Dgcr8 знаходиться в області ДНК, яка відсутня при синдромі делеції 22q11. Цей ген відіграє роль у синтезі мікроРНК.

Команда виявила, що делеція Dgcr8 зменшує мікроРНК miR-382-3p та miR-674-3p. Коли ці мікроРНК знижуються, на поверхні рухомих війок, що вистилають стінки шлуночка, збільшуються рецептори Drd1.


Результати показують, що при дії цього механізму в шлуночках відбуваються дві зміни: рухливі війки рухаються повільніше, а шлуночки мозку збільшуються. "Ми виявили, що цей механізм є достатнім для зменшення рухливості війок та розширення шлуночків", - сказав Захаренко. "У нашій моделі нам вдалося видалити мікроРНК і отримати цей ефект. Ми змогли знову ввести ці мікроРНК і побачити, як шлуночки і війки повертаються до норми".

#neuroscience#schizophrenia#шизофренія
facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовують на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com