Хвороба Паркінсона ще до народження
18 квітня
Люди, у яких розвинулась хвороба Паркінсона до 50 років, можливо вже народилися з пошкодженими клітинами мозку, порушення яких не виявлялося десятиліттями, згідно з новими дослідженнями Cedars-Sinai. Дослідження вказує на препарат, який потенційно може допомогти у лікуванні даного захворювання.
паркінсон захворювання тремор ригідність гіпокінезія

Хвороба Паркінсона виникає тоді, коли нейрони мозку, які виробляють дофамін — речовину, яка допомагає координувати м’язові рухи — зазнають негативного впливу або гинуть. Симптоми, які з часом погіршуються — це гіпокінезія, ригідність м‘язів, тремор та втрата рівноваги.

Для виконання дослідження група вчених згенерувала спеціальні стовбурові клітини, відомі як індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК), з клітин молодих людей із хворобою Паркінсона.

Цей процес включає повернення дорослих клітин крові "назад у часі" до примітивного ембріонального стану. Ці ІПСК можуть потім виробляти будь-який тип клітин людського організму, генетично ідентичний власним клітинам пацієнта. Команда використовувала ІПСК для того, щоб отримати дофамін-продукуючі нейрони у кожного пацієнта, а потім культивувала їх та проаналізувала функції.

нейрон паркінсон захворювання
By Becky Brickwood

 

"Наша методика дала нам вікно назад у часі, щоб побачити, наскільки добре нейрони дофаміну можуть функціонувати з самого початку життя пацієнта", — сказав Клайв Свендсен.

Дослідники виявили дві ключові аномалії нейронів дофаміну in vitro:
1. Накопичення білку альфа-синуклеїну, яке зустрічається при більшості форм хвороби Паркінсона.
2. Порушення функцій лізосом, клітинних структур, які діють як "сміттєві баки", щоб клітина могла розщеплювати та утилізувати білки. Це порушення може призвести до накопичення альфа-синуклеїну.

Дослідники також використали свою модель ІПСК для тестування ряду лікарських засобів, які можуть трансформувати патологічні зміни в їхній першочерговий стан. Вони виявили, що препарат PEP005, який вже затверджено Управлінням харчових продуктів та лікарських засобів для лікування передракових захворювань шкіри, знижує підвищений рівень альфа-синуклеїну як у дофамінових нейронах in vitro, так і на лабораторних мишах.

Препарат також протидіяв іншій патології, виявленій у дофамінових нейронах пацієнтів — підвищеному рівню протеїнкінази С, хоча роль цього ферменту у хворобі Паркінсона остаточно не з‘ясована.


Команда планує дослідити те, як препарат PEP005, який зараз доступний в формі гелю, може бути доставлений до мозку для потенційного лікування або запобігання хвороби Паркінсона у молодих людей.
 

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com