Після перемоги над ВІЛ у берлінського пацієнта стався рецидив раку
29 вересня
Тімоті Рей Браун, який першим в історії позбувся від ВІЛ-інфекції, зіткнувся із рецидивом лейкемії.
Тімоті Рей Браун

Брауну, якого увесь світ знає як «берлінського пацієнта», здійснили трансплантацію кісткового мозку від донора з рідкісною природною стійкістю до ВІЛ.  Протягом багатьох років лікарі вважали, що ця процедура дозволила вилікувати його лейкемію та ВІЛ-інфекцію, і ознак останньої досі не було виявлено.

Але в інтерв'ю Associated Press Браун сказав, що минулого року лейкемія рецидивувала і швидко прогресує. Йому надавали паліативну допомогу в хоспісі у Палм-Спрінгс, штат Каліфорнія. Тімоті помер у вівторок, 29 вересня 2020 року. Його партнер Тим написав, що Тімоті "присвятив життя розповіді своєї історії про виліковування від ВІЛ і став послом надії".

Як казав сам Тімоті, він радий, що переніс трансплантацію 12 років тому, адже це відкрило нові можливості і надихнуло вчених працювати більше, щоб знайти ліки, які, на думку багатьох, вважали неможливими. За словами людей, які спілкувались із ним, Тімоті Рей Браун випромінював надію для інших і не вимагав за це нічого.

Вважається, що друга людина у світі, яка поборола ВІЛ, відома усім як «лондонський пацієнт», також перенесла подібну трансплантацію у 2016 році. Через рік після повідомлення про те, що існує другий у світі випадок виліковування від ВІЛ, ми знаємо його ім'я: це Адам Кастіллехо. На фото, опублікованих у газетах та інтернет-виданнях, він випромінює міцне здоров’я та бадьорість.  Але його шлях до виліковування був дуже важким, включаючи майже десятиліття виснажливих процедур та хвилини чистого відчаю. 

Адам боровся з тим, чи виходити на публіку, але зрештою, за його словами, зрозумів, що його історія несе потужний заряд оптимізму, і хоче «бути послом надії». Для пана Кастіллехо цей досвід був сюрреалістичним.  Він спостерігав, як мільйони людей реагували на новини про його лікування і спекулювали на його ідентичності.  

На сьогодні потрібних донорів мало, і така процедура, хоч і була успішною більше одного разу, надто ризикована, щоб її можна було широко використовувати.

Вчені тестували генну терапію та інші способи спробувати отримати ефект сприятливої ​​мутації генів резистентності до ВІЛ, щоб уникнути необхідності робити трансплантацію.

На липневій конференції, присвяченій СНІДу, дослідники заявили, що, можливо, вони досягли довготривалої ремісії у пацієнта із Бразилії, використовуючи потужну комбінацію препаратів, призначених для елімінації ВІЛ з його організму.

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com