Медицина в мистецтві #3
16 грудня
Чим хворіла героїня картини Ендрю Вайета?
Таємниця Крістіни

Сьогодні розглянемо одну з найвідоміших картин історії Америки: «Світ Крістіни» Ендрю Вайета. Картина, яка вісить в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку, зображує молоду жінку в полі, яка дивиться на хутір в теплий спокійний літній день.

Але цей прекрасний образ має темну сторону.

Персонаж картини – Крістіна Олсон – добра подруга і сусідка художника. Більшу частину свого життя вона страждала від таємничого захворювання, яке повільно позбавляло її можливості ходити, а згодом і можливості рухати руками. Спочатку вважали, що дівчину вразив поліомієліт, але вік, у якому померла місіс Олсон, це заперечує. Померла жінка у віці 74 років, але її хворобу так ніхто і не діагностував.

Ретельно вивчивши низку доказів щодо її стану, дитячий невролог клініки Майо Марк Патерсон встановив свій попередній діагноз. Він вважає, що Крістіна, ймовірно, мала ранню форму захворювання Шарко-Марі-Тута (ШМТ). ШМТ, або спадкова моторно-сенсорна нейропатія – це спадкова периферична нейропатія з хронічним прогресуючим перебігом. Клінічно проявляється слабкістю і атрофією мязів дистальних відділів кінцівок, деформацією стоп та кистей, зниженням сухожильних рефлексів та втратою всіх видів чутливості в кінцівках. 

Діагностує це захворювання Патерсон на 23-ій Клініко-історичній конференції в Меріленді, чим заохотить викладачів в медичних університетах використовувати витвори мистецтва у навчанні майбутніх медиків.

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок

info@ingeniusua.org