Австралія починає випробовувати вакцину від коронавірусу на 4000 працівниках охорони здоров'я
01 квітня
БЦЖкоронавірус вакцинаCovid

Сідней (Рейтер) — тисячі австралійських працівників охорони здоров'я почнуть випробування, щоб з'ясувати, чи може столітня вакцина від туберкульозу боротися з новим коронавірусом, заявили дослідники, приєднавшись до глобального випробування неортодоксального рішення, яке проводиться в декількох країнах.

Вакцина Bacillus Calmette-Guérin, або BCG (БЦЖ), вводиться понад мільйону дітей на рік в країнах з туберкульозом, але дослідники кажуть, що вона також може боротися з новим коронавірусом через її здатність широко стимулювати імунну систему. Вакцини допомагають організму боротися з вірусами і хворобами, зміцнюючи імунітет людини, але не виліковують хвороби.

Близько 4000 співробітників австралійських лікарень візьмуть участь у випробуванні вакцини, яке почнеться на наступному тижні, а результати очікуються приблизно через шість місяців, повідомив дитячий дослідний інститут Мердока (MCRI) в Мельбурні в п'ятницю.
Половині учасників введуть вакцину, яка має мало побічних ефектів, в той час як іншій половині введуть плацебо, і обидві групи дозволять відстежувати своє здоров'я за допомогою програмного забезпечення у їх смартфонах, повідомили в інституті.

Вони приєднуються до випробувань розпочатих в Нідерландах, США та інших країнах, додав він.

«Це перепрофілювання дуже старої вакцини для нових цілей», сказав Найджел Кертіс, керівник групи інфекційних захворювань в MCRI, по телефону з журналістами.

«Це оригінально і захоплююче, і це дійсно перший раз, коли вакцина використовується таким чином», додав він.

Гонка за розробку вакцини проти нового коронавірусу, який вперше з'явився у Китаї в кінці минулого року, прискорилася, оскільки його поширення стало глобальною пандемією. Не існує доведеного лікування або профілактики захворювання COVID-19.

За даними Reuters, станом на четвер 200 країн і територій повідомили про випадки захворювання, причому загальне число випадків захворювання в світі складає понад 860 000, а смертність - більше 42 000 чоловік.

В Австралії було майже 4500 заражених та 20 смертей.
Дослідник Кертіс сказав, що австралійське випробування буде особливо корисним, тому що воно буде проходити протягом зими в південній півкулі, звичайного сезону грипу в країні.

Дослідження дозволить перевірити, чи може воно посилити імунну систему людей, придушити симптоми, як правило, проблеми з диханням, і запобігти поширенню вірусу.

«Гіпотеза полягає в тому, що якщо у вас сильніша імунна система, вірус не зможе розмножуватися і завдавати шкоди, зменшуючи прояви ваших симптомів», — сказав Кертіс.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com