Професійне вигорання - це достатньо поширена проблема серед медичних працівників, особливо в період пандемії. Повідомлення невтішного діагнозу, проведення неприємної діагностичної або лікувальної процедури, спілкування з родичами хворого, відчуття провини через власні помилки, недоспані ночі, відсутність особистого життя під соусом низької заробітної плати - це все як бомба уповільненої дії, яка рано чи пізно за несприятливих умов вибухне, залишивши на своєму місці пустоту.
Важко переоцінити, наскільки дана тема є актуальною для медиків, адже постійні зміни в системі охорони здоров’я та напружена робота в умовах пандемії створюють додатковий тиск і призводять до професійного вигорання. Саме тому важливо віднайти баланс робота/особисте життя і перетворити культуру недовіри та ізоляції в медичному середовищі у культуру само- й взаємодопомоги, щоб ефективно працювати без деструкції.
Допомогла нам у цьому наша спікерка Галина Науменко - к. мед. н., медичний психолог, організатор навчальних програм (від комунікативних навичок, патопсихології з психоаналізом до безпосереднього попередження кризових ситуацій у клініці), тренерка по комунікаціям в Охороні Здоров’я.
На вебінарі була можливість дізнатися про:
Поняття професійне вигорання, його драйвери та фактори ризику, «червоні прапорці»;
Коупінг, самопізнання, емпатію, здоровий психологічний клімат у колективі як способи подолання вигорання;
Превенцію вигорання. Досвід клініки Мейо.
За участь у вебінарі учасники отримали СЕРТИФІКАТ.