Чи можуть домашні тварини заразитися SARS-CoV-2?
Чи можуть наші домашні тварини заразитися SARS-CoV-2? Чи могли вони передавати вірус іншим тваринам чи людям? І чи можуть люди передавати вірус тваринам? Зараз ми спробуємо відповісти на ці та інші питання.
covid-19 домашні тварини поширення захворювання пандемія

Під час карантину у місті Ухань, у Китаї, багато власників домашніх тварин, як повідомляється, відмовилися від своїх тварин з метою безпеки. Останні події свідчать про те, що бездомність домашніх тварин може також посилюватися в США та інших країнах світу - все через страхи, що домашні тварини можуть поширити коронавірус.

Разом з тим є також думки про те, що кількість домашніх тварин, яких взяли в сім’ю, може зростати, оскільки пандемія мотивує деяких людей нарешті взяти на себе зобов'язання вітати у своєму житті того самого товариша, якого вони завжди хотіли.

Чи можуть собаки хворіти на SARS-CoV-2?

В даний час є дуже обмеженими даними про можливі інфекції SARS-CoV-2 у домашніх тварин, включаючи котів та собак. Деякі звіти – кількість яких дуже мала - припускають, що ці пухнасті друзі дійсно можуть заразитися новим коронавірусом.

Поки що в усьому світі було зареєстровано лише три офіційно підтверджені випадки домашніх тварин із інфекцією SARS-CoV-2. Влада Гонконгу повідомила про два з них, і обидва трапилися у собак.
Перший офіційний звіт про домашню тварину, уражену SARS-CoV-2, був про 17-річного померанського шпіца, у якого тест виявив «слабо-позитивний» результат. Згідно з даними брифінгу Департаменту сільського господарства, рибного господарства та охорони природи (AFCD) Гонконгу, цей випадок "свідчить про низький рівень зараженості вірусом". Фактично у собаки не було жодних симптомів хвороби. Влада тримала собаку в карантині кілька днів, після чого повернула її власнику. Потім собака померла, але невідомо, чи її смерть мала щось спільне з вірусом. Собака, в даному випадку, мала вже 17 років, і її власник не дозволив проведення некропсії, щоб встановити точну причину смерті.

Другий випадок, повідомлений у Гонконзі, був у німецької вівчарки, власник якої вирішив зробити тест їй та ще одній собаці. У той час як німецька вівчарка мала позитивний тест на SARS-CoV-2, друга собака була негативною, і жодна з них не мала ознак нездужання.
У кожному конкретному випадку представники AFCD підкреслювали, що "в даний час немає доказів того, що домашні тварини можуть бути джерелом COVID-19 для людини або що цей вірус може викликати захворювання у собак".

Чи може SARS-CoV-2 інфікувати котів?

Третя офіційна доповідь про тварину, заражену SARS-CoV-2, надійшла від вчених з факультету ветеринарної медицини університету Льєж у Бельгії, які виявили вірусну РНК SARS-CoV-2 у фекаліях та блювоті домашньої кішки. Ця кішка також мала проблеми з травною та респіраторною системою. Оскільки власник кішки мав позитивний результат на COVID-19, мабуть, це теж було випадком передачі людини до тварину.

Тим не менш, фахівці, пов'язані з Федеральне агентство з безпеки харчових продуктів (FASFC) у Бельгії, відзначають, що ризик передачі людини від тварини у випадку SARS-CoV-2, тим не менш, найімовірніше, низький:
"На основі наданих елементів Науковий комітет вважає ризик зараження тварин людиною низьким, але рекомендує ветеринарним службам залишатись більш пильними і заохочувати епідеміологічні розслідування в можливих нових підозрюваних випадках".
Наразі існує лише одне дослідження, яке досліджувало, чи можуть різні домашні тварини, включаючи котів і собак, заражатись на SARS -CoV-2. Це дослідження зробило висновок, що коти можуть заразитися вірусом, і вони також можуть передавати його іншим кішкам. Однак дослідники повідомили, що вірус рідше поширюється у собак, а також у свиней, курей та качок.
Отже, як насправді ризикують наші коти? У попередньому дослідженні молоді коти заражалися вірусом у штучних умовах, в яких вони вступали в безпосередній контакт з дуже великою кількістю SARS-CoV-2, а це малоймовірний сценарій у повсякденному житті.
В даний час Центри контролю та профілактики хвороб (CDC) радять, щоб люди ставилися до своїх тварин так само, як вони поводяться з іншими членами сім’ї, в ідеалі не дозволяючи їм «взаємодіяти з людьми чи тваринами».

"Якщо людина, яка перебуває вдома, захворіла, ізолюйте її від усіх інших, включаючи домашніх тварин", 

- заявляє CDC.

Подальша рада CDC включає пропозицію якомога більше утримувати котів у приміщенні та тримати собак на повідку під час вигулу, підтримуючи однакову рекомендовану відстань не менше 6 футів (2 метри) від будь-яких інших людей чи тварин. Настанови CDC також пропонують "уникати собачих парків або громадських місць, де збирається велика кількість людей і собак".

Якщо власник домашнього улюбленця захворіє на SARS-CoV-2, CDC радить:
• обмежити контакт зі своїми домашніми тваринами чи іншими тваринами
• попросіть іншого члена домогосподарства, якщо можливо, доглядати за домашніми тваринами
• надягати маску для обличчя і мити руки до і після взаємодії з домашніми тваринами, якщо жоден інший член сім’ї не може піклуватися про тварин
• не везти самостійно домашнього улюбленця у ветеринарну клініку для оглядів, щоб запобігти поширенню вірусу в клініці.

«Поточне поширення COVID-19 є результатом передачі від людини до людини. На сьогоднішній день не існує доказів того, що домашні тварини відіграють значну роль у поширенні захворювання».

 

facebook коментарі
Help us stay with you

Every penny of yours helps us to keep doing our job

Thank you for choosing to help us with a voluntary donation.

 

Feedback
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com