Переваги реабілітації: як вона поліпшує якість життя
18 липня
Що таке реабілітація та яке її значення для покращення життя людей з різними станами здоров'я, включаючи травми, захворювання та інвалідність? Спробуємо розглянути фізичну реабілітацію як метод відновлення рухової активності та повернення до повноцінного життя, а також оцінимо позитивний вплив реабілітаційного процесу на психологічний стан пацієнтів.
реабілітація фізичнатерапія ерготерапія відновлення активність

Поняття “реабілітація” має широке застосування у різних контекстах, але основна ідея полягає у тому, що кожна людина має право бути активним учасником і експертом, який визначає свої потреби і приймає рішення про своє здоров'я. По всьому світу близько 2,4 мільярда людей мають стан здоров'я, який може бути покращений завдяки реабілітації. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 15% населення світу живе з якоюсь формою інвалідності. Реабілітаційні заходи можуть допомогти значній частині цих людей поліпшити їхнє фізичне та психологічне благополуччя.
Головна мета реабілітації - надання людям необхідних інструментів для повноцінного життя. Реабілітація сприяє відновленню навичок, здібностей або знань, які можуть бути втрачені або пошкоджені (скомпроментовані) через захворювання, травму або інвалідність. 

Відновлення функцій після травм та операцій

Фізична реабілітація є необхідною складовою процесу відновлення після травми або хірургічного втручання. Вона спрямована на повернення людей до активного та повноцінного фізичного функціонування. Це досягається за допомогою фізичних вправ, які покращують м'язову силу, гнучкість та координацію рухів. Поступово пацієнт покращує свою фізичну форму та відновлює рухові функції завдяки систематичному виконанню спеціально підібраних вправ.

Вчені підтверджують, що регулярні фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів, успішно покращують рухову функцію та дозволяють пацієнтам повернутися до повсякденних активностей. До прикладу, особи, які зазнали травм хребта, за допомогою систематичних фізичних вправ та реабілітаційних процедур можуть відновити свої рухові функції та повернутися до активного способу життя. Більше того, у пацієнтів, яким було проведено оперативні втручання на суглобах, спостерігається значне клінічне покращення після періоду реабілітації, що дозволяє їм повернутися до повсякденних справ та займатися улюбленими видами спорту. За даними досліджень, проведених Українським центром медичної реабілітації та реконструктивної хірургії, пацієнти, які проходять реабілітацію після травм хребта, відзначають значне поліпшення рухової активності та здатності повертатися до повсякденних справ.
 

Поліпшення рухової активності та гнучкості 

Один із важливих аспектів реабілітації полягає у покращенні рухової активності та гнучкості у людей з різними проблемами. Незалежно від наявності травм, хронічних захворювань або обмежень рухової активності, реабілітаційні методи можуть допомогти відновити рухову функцію та поліпшити гнучкість. У випадку спортсмена, який зазнав травми плечового суглобу, реабілітаційна програма, що включає фізичні вправи та розтяжки, допомагає покращити рухову активність та гнучкість, відновити повну рухомість плеча та повернутися до активних тренувань та участі в спортивних змаганнях.
До того ж психологічний стан та загальний настрій пацієнтів піддаються значному покращенню завдяки реабілітаційному процесу. Це стимулює самооцінку, підвищує настрій та сприяє зменшенню стресового впливу.

Наприклад, Марія, яка пережила складний період довготривалого лікування та іммобілізації, була включена до програми реабілітації. Вона отримала комплексний підхід, включаючи фізичну терапію, психологічну підтримку та терапевтичний масаж. Після завершення процесу реабілітації Марія не тільки повернула фізичну активність, але й подолала депресивний настрій, змогла знову займатися улюбленими заняттями та налагодила емоційне благополуччя.

Читайте також наші практичні рекомендації щодо реабілітації ветеранів.

Отже, реабілітація є важливим процесом, який може значно покращити якість життя людей. Цей підхід спрямований на відновлення фізичних та психологічних функцій у людей з різними станами здоров'я, включаючи травми, захворювання та інвалідність. Враховуючи всі ці переваги, реабілітація є необхідною складовою удосконалення життя людей з різними станами здоров'я.

facebook коментарі

Громадська організація INgenius – україномовна медична платформа, що пропагує доказову медицину серед спільноти лікарів в Україні з 2016 року. Наша команда створила відкриту базу з перекладених протоколів лікування, аналітичних статей про достовірні методи лікування та розбори фуфломіцинів. Також ми організовуємо на високому рівні події для медиків. 

Якщо Ви хочете ще більше доказового україномовного контенту, цікавіших експериментів та практичних заходів, підтримайте нас за допомогою донатів!

Зібрані кошти будуть витрачені на: 
- технічне забезпечення сайту;
- щомісячний платіж за платформи такі як ZOOM, telegram і т.д.;
- оплату дизайнера;
- безкоштовні заходи;
- рекламу.

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Допоможіть нам залишатися з вами

Кожний Ваш внесок - це вклад у майбутнє не тільки наше як платформи, але й також у прогресивний розвиток доказової медицини в України.
Revolution in you!

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com