3 "Гарячі Новинки" зі світу Цифрової Медицини: Лютий 2021
15 березня
цифрова медицина цифрове здоров'я

IBM проти Хвороби Альцгеймера

Новий алгоритм штучного інтелекту, створений IBM у рамках Digital Health, може допомогти лікарям діагностувати та передбачати розвиток хвороби Альцгеймера - за роки до появи основних симптомів. Алгоритм "навчений" аналізувати тексти написаний людиною на присутність подібних фраз, граматичних помилок або ж відсутність слів (як ознаки нейродегенеративного захворювання).

фото: https://www.dreamstime.com/

Відповідно до статті, порівнюючи зразки тексту (написані 270 учасниками дослідження протягом декількох років), алгоритм зумів передбачити настання хвороби Альцгеймера у деяких учасників з точністю 75%. Потенційно це рішення дає лікарям новий інструмент для виявлення хвороби Альцгеймера та інших серйозних нейродегенеративних станів задовго до появи виражених симптомів.

Смартфони для діагностики діабету

Вчені з Каліфорнійського університету у Сан-Франциско досліджують можливість використання камери смартфону для ідентифікації цифрових біомаркерів діабету. Результати досліджень були опубліковані у журналі Nature (09.2020).

фото: https://www.researchgate.net

У своїх роботі, науковці використовували алгоритм нейронної мережі  у поєднанні з методом фотоплетизмографії (реєстрації кров'яного потоку з використанням джерела інфрачервоного чи світлового випромінювання та фоторезистора). Для "навчання" алгоритму вчені використовували дані від 54 000 пацієнтів з діагностованим діабетом. Точність аналізу перевіряли на 2 інших групах (7800 та 181 пацієнтів) у трьох клініках. Для обох груп нейронна мережа точно інтерпретувала біомаркери в 75% випадків з високим ступенем (95%) імовірності. Вчені запевняють що фотоплетизмографія на базі смартфону може функціонувати як простий, неінвазивний інструмент для ранньої діагностики діабету.

Дистанційний контроль за станом здоров'ям плоду у пацієнток з COVID19

Ізраїльський медичний центр Sheba почав надавати своїм вагітним пацієнткам (зараженим коронавірусом) нову портативну систему для контролю частоти серцебиття плода у домашніх умовах. Пацієнти також можуть використовувати пристрій для проведення самостійних, віддалених, ультразвукових досліджень.

фото: https://www.timesofisrael.com

Sheba стала першою в світі лікарнею, що дозволяє пацієнтам проводити обидва обстеження без присутності лікаря чи медсестри. Обидві процедури проводяться безпосередньо жінками в домашніх умовах відповідно до вказівок лікаря котрий дистанційно керує процесом. Дані та зображення "скринінгу" автоматично надходять до медичного заклади. На даний момент, запропонована технологія проходить друге клінічне випробування у клініці Mayo (США).

 

Автор статті: Доктор Ростислав Кузяків (Rostyk Kuzyakiv) - запрошений автор для платформи INgenius висвітлює останні новини та досягнення Digital Health у світі. Працює як Biomedical Data Scientist в Universität Zürich, публікується в журналах Cell, PNAS, etc. В свій час закінчив Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького та захистив Ph.D з клінічної біоінформатики в університеті Женеви (Швейцарія).

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com