Після перемоги над ВІЛ у берлінського пацієнта стався рецидив раку
29 вересня
Тімоті Рей Браун, який першим в історії позбувся від ВІЛ-інфекції, зіткнувся із рецидивом лейкемії.
Тімоті Рей Браун

Брауну, якого увесь світ знає як «берлінського пацієнта», здійснили трансплантацію кісткового мозку від донора з рідкісною природною стійкістю до ВІЛ.  Протягом багатьох років лікарі вважали, що ця процедура дозволила вилікувати його лейкемію та ВІЛ-інфекцію, і ознак останньої досі не було виявлено.

Але в інтерв'ю Associated Press Браун сказав, що минулого року лейкемія рецидивувала і швидко прогресує. Йому надавали паліативну допомогу в хоспісі у Палм-Спрінгс, штат Каліфорнія. Тімоті помер у вівторок, 29 вересня 2020 року. Його партнер Тим написав, що Тімоті "присвятив життя розповіді своєї історії про виліковування від ВІЛ і став послом надії".

Як казав сам Тімоті, він радий, що переніс трансплантацію 12 років тому, адже це відкрило нові можливості і надихнуло вчених працювати більше, щоб знайти ліки, які, на думку багатьох, вважали неможливими. За словами людей, які спілкувались із ним, Тімоті Рей Браун випромінював надію для інших і не вимагав за це нічого.

Вважається, що друга людина у світі, яка поборола ВІЛ, відома усім як «лондонський пацієнт», також перенесла подібну трансплантацію у 2016 році. Через рік після повідомлення про те, що існує другий у світі випадок виліковування від ВІЛ, ми знаємо його ім'я: це Адам Кастіллехо. На фото, опублікованих у газетах та інтернет-виданнях, він випромінює міцне здоров’я та бадьорість.  Але його шлях до виліковування був дуже важким, включаючи майже десятиліття виснажливих процедур та хвилини чистого відчаю. 

Адам боровся з тим, чи виходити на публіку, але зрештою, за його словами, зрозумів, що його історія несе потужний заряд оптимізму, і хоче «бути послом надії». Для пана Кастіллехо цей досвід був сюрреалістичним.  Він спостерігав, як мільйони людей реагували на новини про його лікування і спекулювали на його ідентичності.  

На сьогодні потрібних донорів мало, і така процедура, хоч і була успішною більше одного разу, надто ризикована, щоб її можна було широко використовувати.

Вчені тестували генну терапію та інші способи спробувати отримати ефект сприятливої ​​мутації генів резистентності до ВІЛ, щоб уникнути необхідності робити трансплантацію.

На липневій конференції, присвяченій СНІДу, дослідники заявили, що, можливо, вони досягли довготривалої ремісії у пацієнта із Бразилії, використовуючи потужну комбінацію препаратів, призначених для елімінації ВІЛ з його організму.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com