Потрійна антивірусна терапія може пришвидшувати видуження від COVID-19
15 травня
Потрійна антивірусна терапія виявилась безпечною та більш ефективною. ніж комбінація лопанавір/рітонавір у зменшенні поширення вірусу, полегшенні симптомів та пришвидшенні виписування пацієнтів з легкою або помірною формою хвороби.
Triple antiviral therapy

Вчені з Гонконгу провели дослідження з використанням інтерферону-бета 1, лопанавіру/рітонавіру та рибавірину.

Негативний результат на коронавірус вдалось отримати в середньому на 5 діб раніше у пацієнтів на потрійній терапії в порівнянні з контролем, а саме пацієнтами, що отримували лише лопанавір/рітонавір. У другій фазі відкритого рандомізованого дослідження пацієнтів з COVID-19 легкої або помірної тяжкості виявили, що середній час до отримання негативних результатів на коронавірус становив 7 діб.
 

Під час дослідження ці 86 пацієнтів отримували 14-добовий курс, який включав лопанавір (400 мг), рітонавір (100 мг) кожні 12 годин, рибавірин (400 мг) кожні 12 годин та 8 млн IU інтерферону через день. Друга група пацієнтів отримувала лише лопанавір/рітонавір і середній час в цій групі становив 12 днів (P =0.001).

"Потрійна антивірусна терапія виявилась безпечною та більш ефективною. ніж комбінація лопанавір/рітонавір у зменшенні поширення вірусу, полегшенні симптомів та пришвидшенні виписування пацієнтів з легкою або помірною формою хвороби."

 

Пацієнти, що отримували потрійну терапію потребували також суттєво менше часу до досягнення повної відсутності симптоматики (4 дні проти 8 діб з лопанавіром/рітонавіром, P <0.0001). Час госпіталізації для пацієнтів на потрійній терапії становив 9 діб, в той час як пацієнти на лопанавірі/рітонавірі потребували 14.5 діб (P =0.016)

У більшості пацієнтів, яких лікували потрійною терапією, вірусне навантаження ефективно пригнічувалось в усіх досліджуваних зразках (включно з носоглотковим мазком, зразком слини та калу).

Інтерлейкін-6 — запальний цитокін, що відіграє роль у цитокіновому штормі у пацієнтів з коронавірусом, був суттєво нижчий на 2, 6 та 8 день лікування потрійною терапією у порівнянні з контролем.

"Результати наразі обнадійливі, але у третій фазі клінічного дослідження ми маємо ще підтвердити ефективність як одного інтерферону, так і у комбінації з іншими препаратами для пацієнтів з більш тяжкими формами хвороби."

 

Ідея полягає в своєчасному призначенні потрійної терапії тому, що вважається, що вона найбільш ефективна в перші 7 діб від початку симптомів. Це пов'язано з специфічністю даного вірусу, вона полягає в тому, що вірусне навантаження найбільше на початку симптомів, так сам як в грипу.

Вчені вирішили перевірити дане припущення і розділили пацієнтів на декілька груп в залежності від того, коли в них почались симптоми: 1-2 доби — пацієнти отримували 3 дози інтерферону, 3-4 доби - 2 дози, 5-6 діб - 1 доза, 7+ діб — без призначення інтерферону.

Потрійна терапія виявилась найбільш ефективною у тих пацієнтів, чиї симптоми почались менше 7 діб від початку лікування в порівнянні з контролем (терапією лопанавіром/рітонавіром). А пацієнти, що почали отримувати потрійну терапію більш ніж через 7 діб після початку симптоматики не демонстрували кращих результатів в порівнянні з контролем.

Побічна дія була незначною і проявлялась в основному діареєю, лихоманкою, нудотою та підвищенням АЛТ.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com