Топ-10 книг для лікарів, які варто покласти під ялинку
23 грудня
Не знаєте що подарувати лікарю на новорічні свята? Тоді ця підбірка ваш порятунок! Наша команда створила підбірку з найбільш цікавих і корисних книг для медичного розуму! Зберігайте собі та діліться з друзями!
книги для лікарів


1. «Bad science»(«Обман в науці») - книга, автор якої лікар Ben Goldacre відверто критикує псевдонауковців та розповідає як розпізнати маніпуляції зі статистикою , як оцінювати поради стосовно здоров’я, які транслюють ЗМІ від «науковців» або сенсаційні новини, на які ведуться різні люди в різних країнах. Автор намагається допомогти читачу навчитися фільтрувати,як лакмусовий папірець, інформацію,яку ми отримуємо. В часи, коли досі певна кількість українців ставить під сумнів зв’язок вакцинації з розвитком аутизму, медику буде корисно озброїтися цією інформацією.

2«What Patients Say, What Doctors Hear» («Що говорять пацієнти та що чують лікарі») – авторка цієї книги також Danielle Ofri. Тут піднімається тема розмови лікаря з пацієнтом, як найважливішої частини діагностики, подальшого їх комплаенсу та лікування. Аналізуючи опитування цих двох груп, авторка каже, що звичайна розмова часто є недооціненою і показує як зміна підходу до цього може покращити стан здоров’я пацієнта.

3. « Покликання. Про вибір, борг та нейрохірургію» -  продовження книги  «Не нашкодь», однак ця книга зовсім про інше. Автор описує  своє завершення кар'єри, особисте життя, ділиться своїми спогадами та внутрішніми переживаннями. Генрі Марш приїджав в Україну і мав досвід роботи в українській медицині, тому і ця частина його життя описана в книзі.

4. «Мочи Манту» - видала цю книгу колишня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун. Основна ідея цієї книги – боротьба з міфами про здоров’я та медицину, які авторка називає «совковим мракобіссям».  Колишня міністерка веде активну просвітницьку діяльність в сфері медицини а також свій блог, який набув неабиякої популярності серед українців. Ця  книга вміщатиме актуальні та найцікавіші теми з постів, доповнені історіями та спостереженнями авторки і її команди.

5. «Чек-лист. Як уникнути помилок, які ведуть до фатальних наслідків» - написав цю книгу практикуючий хірург та професор Гарвардської медичної школи  а також автор інших бестселерів Atul Gawande. Світ рухається вперед і часто вимагає від нас універсальності та багатозадачності в усьому. Автор пропонує нам створення чек-листів, як методу який захищає від прорахунків та помилок. В книзі зазначено, що з моменту запровадження чек-листів в лікарнях, летальність скоротилася більш, ніж на третину. 

6. «What doctors feel» («Що відчувають лікарі») - цю книгу написала практикуюча лікарка  Danielle Ofri , яка є авторкою багатьох статей та книг. Ця книга особлива тим, що вона звертає увагу на емоційну сторону медицини, на емоції медичного персоналу – страх, біль, емпатію, гнів. Лікарі часто одягають на себе костюм всесильного супер-героя, який має бути завжди непохитним і беземоційним. В цілому, емоційний аспект залишається поза обговоренням медичної спільноти сьогодні. Авторка досліджує в цій книзі залежність якості медичної допомоги від емоцій та переживань медичного персоналу, спираючись на наукові дослідження та реальні історії з практики.

7. «Не нашкодь» - вийшла ця книга в світ у 2014 році і стала справжнім бестселлером. Її автор Генрі Марш, британський нейрохірург, поділився своїми роздумами, як це, бути нейрохірургом, кожного дня приймати рішення, від яких залежить доля людей і яку вагу має  "помилка" в хірургії. Книга залишена романтизму і відображає реаліїї з якими стикаються лікарі щодня.

8. «Being mortal» («Бути смертним») – автор також Atul Gawande. Ця книга про складні питання, смертельні хвороби та про те, що фокус лікаря в першу чергу має бути на пацієнтові,  не на хворобі. Автор наголошує як важливо для пацієнта, який знає коли завершиться його життя, проживати його з гідністю. В цілому вона про ті питання, на які ми боїмося давати собі відповідь, про те, як навчитися правильно відноситися до смерті та приймати її.

9. «Простими словами» - книга створена за мотивами однойменного подкасту The Village Україна про ментальне здоров’я. Ми хочемо жити в здоровому соціумі, будувати хорошу комунікацію з своїми колегами і краще розуміти себе, але інколи нам важко говорити чи навіть зрозуміти свою емоцію в окремій ситуації. Власне в цій книзі автори підіймають ці питання і розповідають популярною мовою про емоції,почуття і як в них розібратися.

10. Бонус! Для тих кого цікавить військова медицина - «Легка черепно-мозкова травма» - практичний посібник з військової медицини Інституту Бордена, перекладений  American Ukrainian Medical Foundation українською. Посібник розкриває найкращі підходи до лікування військовослужбовців з легкою черепно-мозковою травмою. Включає практичні рекомендації, які покликані сприяти розробці сучасного високоякісного реабілітаційного лікування військових.

 

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com