Міфи про похмілля
28 березня
Похмілля як наслідок вживання алкоголю є великою соціально-економічною проблемою у світі, яка до сьогодні не є досконало вивченою.
https://unsplash.com

Група вчених вирішила перевірити міфи, поширені серед населення, яке вважає, що важкість похмілля залежить від порядку вживання алкогольних напоїв (“Beer before wine and you`ll be fine; wine before beer and you`ll feel queer”) або від їх поєднання (“Grape or grain but never the twain”).

90 осіб віком від 19 до 40 років (середній вік — 23,9) були розподілені на три групи: дві досліджувані та одна контрольна. Перша група споживала пиво до концентрації алкоголю у видихуваному повітрі рівній 0,05%, а потім — вино до показника 0,11%. Друга група споживала спочатку вино, а потім пиво, досягаючи таких самих показників концентрації алкоголю у видихуваному повітрі. Контрольна група споживала лише якийсь один із напоїв. Через тиждень дослід повторили, змінивши порядок споживання алкогольних напоїв у групах. Оцінювали важкість похмілля за шкалою Acute Hangover Scale на наступний день після досліджень. Додатково оцінювалися інші фактори: стать, час до досягнення максимальної концентрації алкоголю, вік, суб’єктивне відчуття тощо.

Результати показали, що ані порядок, ані вибір напою не впливає на важкість похмілля (p>0,05). А от, що справді впливає, так це суб’єктивне відчуття сп’яніння та блювання.

facebook коментарі
Допоможіть нам залишатися з вами

Кожна ваша копійка допомагає нам продовжувати робити нашу справу

Дякуємо вам, що вирішили нам допомогти  добровільною пожертвою.

 

Зворотній зв’язок
+38 (063) 506 10 54
ingeniusua@gmail.com